Jak opravit beton – Oprava betonových schodů či podlahy

0
(0)

S postupem času dochází k opotřebení všech věcí, které vlastníte. Nejinak je tomu s betonem, který se časem může vydrolit nebo se na něm objeví praskliny či jiná poškozená místa vzniklá v důsledku s vaší vlastní nešikovností. Ačkoli je beton poměrně tvrdý materiál, bohužel není nezničitelný, a už vůbec ne nesmrtelný. Pojďme se podívat na to, jak opravit beton.

Drolící se beton

Drolící se beton může být způsoben řadou podmínek – jak povětrnostních, tak také manipulačních – nám na beton prostě něco upadne, udělá se drobné narušení, které se pomalu (ale jistě) zvětšuje. Takový beton je mnohdy lepší odstranit a nahradit jej novou souvislou vrstvou betonu. Jestliže ale poškození zatím není velké, pak se můžete použít beton opravit. Budete muset do obchodu se stavebními potřebami, kde vám poradí, který výrobek zvolit (může se to lišit v závislosti na závažnosti poškození).

1. Odstraňte poškozený, drolící se beton. K tomu můžete použít smeták a lopatku, vysavač (nejlépe průmyslový nebo starý, který už nepoužíváte), ale také vysokotlaký vodní čistič, který vás zbaví všech rozdrolených částí betonu.

2. Nyní je potřeba poškozené místo penetrovat prostředkem, který má za úkol propojit prasklinu s novým betonem nebo tmelem. Nechte si poradit v obchodech, kde vám pomohou vybrat tu správnou penetraci.

3. Po určené době, kdy musí penetrace vyzrát, můžete jednotlivé praskliny vylít běžným betonem (popřípadě epoxidy či cementovým lepidlem, je-li poškození menší).

Uražené rohy a hrany betonových schodů

Na uražené rohy (zdí, schodů) nebo hran se skvěle hodí sanační (reprofilační) malta. Je vyvinuta tak, aby dokázala opravit jakékoli poškození betonu. Univerzální opravná malta se hodí pro menší opravy, jedná se o velice lepivou směs, která drží na podkladu i bez nutnosti penetrace. Můžete tak vynechat krok 2 z předchozího postupu. Jedná se o poněkud snadnou aplikaci, na kterou si nemusíte zvát profesionála – zvládne ji každý trochu zručnější člověk.

Na hlubší poškození použijte reprofilační maltu, kterou lze vrstvit i více než 3 cm (univerzální opravná malta má povolenu nejvíce právě tuto třícentimetrovou vrstvu).

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]