Jak udržovat zahradu v kondici? Máme 3 tipy

zahrada v kondici
5
(1)

Ať již na své zahradě pěstujete zeleninu nebo květiny, určitě si říkáte, jak si zahradní práce co nejvíce zjednodušit a zefektivnit. Nechce se vám přece trávit čas s motyčkou v ruce a vedle toho s konví každý den běhat po zahradě a zalévat. Máme pro vás pár tipů na to, jak si práce na zahradě co nejvíce zjednodušit.

Geotextilie a mulč

Možná se vám také líbí okrasná zahrada, na které rostou keře a rostliny obsypané mulčovací kůrou nebo kameny. Pod nimi bývá geotextilie nebo jiný druh textilního krytí, jež má zabránit růstu plevele. Jeho položení bývá sice poměrně pracné, na druhou stranu je to jednorázová činnost, která vám později ušetří hodiny, jež byste strávili pletím. Geotextilie se hodí na květinové i zeleninové záhony, skvělá je také do okolí okrasných keřů anebo ji můžete využít na sázení jahod.

Automatické zavlažování zahrady

Máte obavy, že vaše zahrada v horkých letních měsících vyschne? Instalace zahradního zavlažovacího systému může být účinným způsobem, jak zajistit přísun vody do všech částí zahrady. Dobrou zahradnickou praxí je také instalace zařízení, jako jsou nádrže na dešťovou vodu nebo systémy jímající odpadní vodu z domácnosti, které vám umožní lépe kontrolovat, kolik vody vaše rostliny dostanou. Snížíte tak plýtvání a zajistíte, že vaše rostliny budou dostatečně zalévány. Pokud hledáte efektivní a úsporné způsoby, jak udržet zdraví a vitalitu vaší zahrady, jsou skvělým řešením kapkové zavlažovací systémy, které se řadí mezi automatické závlahy zahrad. Většinu nezbytných komponent pro sestavení kapkové závlahy navíc seženete online v e-shopu zabývajícím se závlahami zahrad.

Vyvýšené záhony

Nechcete se při pletí ohýbat? Vyvýšené záhony jsou skvělým způsobem, jak udržet pořádek, a zároveň usnadnit přístup k rostlinám. Půda ve vyvýšených záhonech je obecně lepší, protože rychleji odtéká voda a můžete lépe kontrolovat její pH. Do vyvýšených záhonů také méně proniká plevel z okolí. Takže pokud do nich vložíte čistou propařenou půdu, je velká pravděpodobnost, že pravidelné pletí snížíte na minimum. Pokud chcete zvýšit kvalitu půdy ve vyvýšených záhonech, vsaďte na organická hnojiva. Poskytují rostlinám výživu v pomalu se uvolňující formě, čímž jim pomáhají získat přístup k živinám, když je to potřeba. Časem také zlepší kvalitu vaší půdy přidáním prospěšných organismů.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]