Jak vybrat správný zámek pro váš dům

jak vybrat zámek
5
(1)

Dbáte na svou bezpečnost a máte rádi svou jistotu? V tom případě nestačí jen pořízení odolných vchodových dveří. Klíčem k dostatečné bezpečnosti vašeho bydlení je to, jaký zámek pro ně zvolíte. Ať už se jedná o byt či dům, bezpečnostní zámky jsou tím nejdůležitějším krokem ke spolehlivé ochraně vašeho majetku a zajištění bezpečí celé vaší rodiny.

Různé typy zámků

Na trhu je k dostání celá řada zámků, které se liší jak ve svých funkcích, tak především ve své spolehlivosti. Můžete si vybrat jednoduché zámky, které však lze snadno prolomit nebo naopak složitější zámky, na které se můžete spolehnout za každých okolností.

  1. Bezpečnostní cylindrické zámky

Mezi nejrozšířenější a nejčastěji používané zámky se řadí bezpečnostní cylindrické zámky. Mají válcový tvar a mohou mít jednoduchý nebo dvojitý cylindr. Od toho se odvíjí, kolik klíčů budete potřebovat k jejich odemčení. Jsou vhodné pro většinu domácích dveří.

  1. Bodové zámky

Tyto zámky mají několik bodů uzamykání. To znamená, že se uzamknou ve více bodech na dveřích a to ztěžuje vloupání do bytu. Jsou tedy mnohem bezpečnější než klasické cylindrické zámky. Můžete je ovládat klíčem nebo páčkou. Jsou obzvláště vhodné pro vchodové dveře a jsou odolné proti pákovým útokům.

  1. Elektronické zámky

Moderní doba přináší novinku a to elektronické zámky, které umožňují odemykání pomocí kódu, karty nebo dokonce chytrého telefonu a otisku prstu. Tyto zámky se stávají v současnosti stále populárnějšími, i když jejich instalace je složitější a měla by se vložit do rukou zkušených zámečníků. Lze je snadno programovat a poskytují tak větší kontrolu nad tím, kdo a kdy má přístup do vašeho domu.

  1. Padací zámky

Tyto zámky jsou často používány na vchodové dveře bytů a bytových domů. Mají kovový jazyk, který se zasouvá do otvoru v rámu, když je zavřete. Tyto zámky lze relativně snadno instalovat a mají dobrou odolnost proti vloupání.

Jak vybrat správný zámek pro vaše dveře

Vysvětlili jsme si základní vlastnosti jednotlivých zámků, ale to není vše na co si dát pozor. Při výběru zámku věnujte pozornost také dalším kritériím, které mohou ovlivnit výslednou volbu zámku.

  1. Hodnocení bezpečnosti

Při výběru zámku se podívejte na jeho hodnocení bezpečnosti. Různé zámky mají různou odolnost vůči různým druhům útoků. Zkontrolujte, zda je konkrétní zámek certifikován nebo testován nezávislými organizacemi.

  1. Typ dveří

Zvažte, na jakém typu dveří bude zámek instalován. Vchodové dveře vyžadují odlišný typ zámku než třeba branka do zahrady.

  1. Způsob odemykání

Rozhodněte se, jaký způsob odemykání preferujete. Někdo dává přednost tradičním klíčům, zatímco jiní upřednostňují elektronické systémy nebo otisk prstu.

  1. Náklady

Určete si rozpočet, který jste ochotni věnovat na zámek. Ceny jednotlivých zámků se mohou značně lišit, a proto je důležité najít rovnováhu mezi cenou a kvalitou, kterou jste ochotni akceptovat.

  1. Montáž

Nezapomeňte na kvalitní instalaci. Dokonalý zámek nemá smysl, pokud není správně nainstalován. Většina zámečnických úkolů by měla být svěřena odborníkovi, který zajistí bezproblémovou montáž.

Výběr zámku nepodceňujte

Výběr zámku je důležitým rozhodnutím, které ovlivní celkovou bezpečnost vašeho domova a rodiny. Nenechávejte to náhodě a pečlivě se rozmyslete, který zámek je pro váš domov tou nejlepší volbou. Při jeho výběru nespěchejte, ať nesáhnete po prvním, který vám v hobby marketu padne pod ruku. Raději tomu opravdu věnujte více času. Prostudujte si vlastnosti různých typů zámků, jejich bezpečnostní hodnocení, typ dveří, do kterých je hodláte montovat a svůj pocit z odemykání těchto zámků. Nezapomínejte, že investice do kvalitního zámku je vlastně investicí do vašeho klidu a bezpečí.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]