Jak sledovat insolvenční rejstřík – Sledování insolvence

0
(0)

Insolvenční rejstřík je veřejně přístupný seznam, ze kterého si může jakákoli osoba pořizovat výpisy nebo kopie. Insolvenční rejstřík můžeme najít na oficiálních stránkách nebo také na pobočkách České pošty, kde je ale potřeba za ověřený výpis zaplatit (první strana 100 Kč, každá další 50 Kč). Pokud hledáte jiný, než český subjekt, pak vás bude zajímat také rejstřík jiného státu Evropské unie.

Oficiální stránky insolventního rejstříku

Na oficiálních stránkách nám stačí zadat některé údaje o osobě (někdy postačí jméno a příjmení, popřípadě obchodní název společnosti, pokud víte například IČ společnosti, tím lépe). Může vám vyjet seznam jmen (na základě toho, kolik jste zadali údajů o osobě) a na vás je vybrat si tu správnou osobu. Například víte, že bydlí v Brně, nebo znáte jiné údaje o osobě, které vám pomohou zúžit výběr.

Pokud jste již našli správnou osobu, pak stačí kliknout na „detail“ kde je podrobně rozepsáno, jak insolvenční řízení probíhá, kdo je insolvenční správce (a také informace o nich – přehled všech insolvenčních řízení a další) a detaily splácení jednotlivých dluhů.

Jaké informace rejstřík nabízí?

Informace, které se z insolvenčního rejstříku dají zjistit, můžeme obecně rozdělit na:

* Seznam insolvenčních správců a informace o nich.

* Seznam dlužníků a informace o nich.

* Insolvenční spisy – ke každému dlužníku patří jeden insolvenční spis.

V rámci insolvenčního rejstříku jsou podány informace, které jsou seřazeny chronologicky – od rozhodnutí soudu, až po splácení jednotlivých dluhů. Insolvenční rejstřík rozhodně nepatří mezi seznamy, kam byste chtěli zařadit také své jméno.

Kdy je dlužník smazán?

Tím, že insolvenční řízení proti dlužníkovi skončilo, není dlužník z insolvenčního rejstříku smazán. Bude v něm veden ještě po dobu pěti let od doby, co nabylo právní moci rozhodnutí o skončení insolvenčního řízení.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]