Jak vytvořit funkční a stylový prostor pro váš obývací pokoj

obývací pokoj
5
(1)

Jak se cítíte ve svém obývacím pokoji? Když přijdete unavení z práce, když chcete večer relaxovat anebo když jste třeba celý den doma a kojíte dítě? Je pobyt v něm vždy uklidňující a příjemný? Anebo byste rádi pár věcí změnili a nevíte jak? Přinášíme pár tipů na to, jak váš obývák snadno proměníte v prostor, ve kterém budete rádi trávit čas.

Výběr vhodné obývací stěny

Obývací stěna je klíčovým prvkem vašeho obývacího pokoje, který nejenže poskytuje úložný prostor, ale také tvoří dominantní vizuální prvek. Při výběru vhodné obývací stěny zvažte nejenom její design a estetiku, ale také její funkčnost. Luceda.cz nabízí široký výběr obývacích stěn různých stylů, velikostí a materiálů. Vyberte takovou, která bude odpovídat vašim potřebám, a zároveň se sladí s celkovým designem interiéru.

Optimalizace úložného prostoru

Funkčnost obývací stěny spočívá především v jejím úložném prostoru. Využijte různé skříňky, police, zásuvky a regály k organizaci a skladování věcí. Předem si rozmyslete, jaké předměty budete chtít do jednotlivých typů skříněk uložit, aby byl prostor optimalizován. Například, skříňky s uzavíratelnými dveřmi jsou ideální pro uložení televize, hifi systému a dalších elektronických zařízení, zatímco otevřené police jsou skvělou volbou pro dekorativní předměty a knihy. Při řešení úložného prostoru v obýváku nezapomeňte také na sedací soupravu. I ta vám, pokud ji dobře zvolíte, dokáže poskytnout prostor pro uložení věcí, které v obýváku sice potřebujete, ale nechcete je mít neustále na očích. Do úložného prostoru v sedací soupravě můžete dát například polštáře, deky, přikrývky a vše, co vytáhnete jednou za čas, ale chcete mít po ruce.

Harmonie stylu a designu

Stylový obývací pokoj je výsledkem harmonie stylu a designu obývací stěny s ostatními prvky interiéru. Zvažte celkový vzhled a atmosféru, kterou chcete vytvořit. Pokud preferujete moderní a minimalistický styl, zvolte jednoduchou obývací stěnu s hladkými povrchy a čistými liniemi. Pro rustikální nebo vintage atmosféru se zaměřte na obývací stěny s přírodními dřevěnými prvky a zdobením. Důležité je také volit barvy a materiály, které ladí s barvou stěn a dalšími kusy nábytku v místnosti. Vytvoření funkčního a stylového prostoru pro váš obývací pokoj závisí na správném výběru obývací stěny, optimalizaci úložného prostoru a harmonii stylu a designu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]