Jak dobře prodávat – Umění získat si zákazníky

0
(0)

Prodejci z různých odvětví mají tendenci používat různé prodejní techniky. Koneckonců, pokud prodáváte například špičkové finanční produkty obřím korporacím, budete muset přistupovat k vašim klientům úplně jiným způsobem než ti, kteří prodává knihy v sousedním knihkupectví. Přesto základní pravidla prodeje zůstávají stejná bez ohledu na typ produktu a zákaznickou základnu.

Znalost produktu

Pokud nerozumíte tomu, co prodáváte, ztratíte mnoho prodejů. Nevíte, pro kterého zákazníka je váš produkt vhodný, nevíte, jaké má produkt výhody oproti konkurenci. A pokud se vás zákazník na něco zeptá a vy nevíte odpověď – není nic trapnějšího! Právě tato neznalost vás zbavuje možnosti prezentovat se jako odborník nebo konzultant.

Držte se pravdy

Další stereotyp prodejců, který musíte překonat, je nedůvěryhodný podvodník. Prodejce, který prodává produkty, které jsou nekvalitní, posiluje typ myšlení, že prodejce chce jednoduše obohatit sám sebe. Tím, že budete s klienty jednat naprosto přímočaře a upřímně, vytvoříte pozitivní dojem, takže je možné, že se k vám budou vracet (a v ideálním případě vás doporučí i svým přátelům).

Osobnost prodejce

V mnoha ohledech hraje v prodeji roli osobnost prodejce. Pokud se zeptáte různých prodejců na jejich přístup k zákazníkovi, dostane se vám několik různých odpovědí. To, co budou mít všichni společné, je vstřícnost. Snažte se zákazníka zaujmout svou srdečnou osobností.

Nepřestávejte se rozvíjet

Základy prodeje jsou vždy stejné, ale nástroje a techniky, které můžete použít ke zlepšení svých prodejních schopností, se neustále mění. Stejně jako lékaři a právníci, také obchodníci musí zůstat na vrcholu těchto změn. Patří sem interní změny společnosti, jako jsou změny směrnic a aktualizace produktů, a vnější změny, jako je například vzestup sociálních médií nebo nové státní a federální předpisy pro vaše odvětví.

Prodejci se nikdy nemohou zastavit – a to se týká i jejich učení a růstu. Ale to není nevýhoda, protože pokud neustále učíte a rozvíjíte své dovednosti, pravděpodobně se v práci nikdy nezačnete nudit. Namísto stejného rozvržení stejných úkonů den po dni, můžete prozkoumat nové taktiky, mluvit s novými lidmi a pokračovat v rozvíjení se novými způsoby.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]