Jak zkontrolovat rychlost internetu – Měření rychlosti internetu

0
(0)

Váš poskytovatel internetu vám slíbil, že rychlost vašeho připojení bude mít určité parametry. Vám se ale zdá, že když ho srovnáte například s připojením v práci nebo u kamaráda, je právě vaše rychlost internetu menší, než by měla být. Jak si tedy ověřit skutečnou rychlost internetu? K tomu existují na internetu online nástroje a vše budete mít hotové během několika okamžiků.

Test rychlosti připojení internetu – speedmeter

Když si do vyhledávače zadáte výše zmíněné sousloví, vyběhne vám spoustu odkazů, v rámci kterých si můžete změřit rychlost svého internetu. Jediné, co potřebujete vědět, je poskytovatel internetu a způsob připojení. Po vyplnění těchto náležitostí můžete spustit test. Testování bude hotové za 20 až 30 sekund, v rámci kterých dojde ke změření rychlosti vašeho internetu. Můžete se podílet na různých statistikách, nebo tuto možnost můžete vyloučit. Zkuste například stránky http://www.dsl.cz/test-mereni-rychlosti.

Opakování testu

Pro ověření správnosti rychlosti doporučujeme výpočet rychlosti několikrát zopakovat. Zkuste test spustit ráno, pak například odpoledne a večer. Rychlost vašeho připojení totiž nezávisí pouze na tom, jakého poskytovatele máte, a co jste si zaplatili. Rychlost internetového připojení je závislá také na rychlosti serveru, na tom, kolik aplikací již máte spuštěno, a také na spoustě dalších faktorů. Některé servery dokážou vést historii měření samy a vy si tak nebudete muset jednotlivé výsledky zaznamenávat.

Jaká rychlost se měří?

Běžně dostupné internetové nástroje měří rychlost stahování, odeslání a celkovou odezvu. Jednotlivé výrazy znamenají každý trošku něco jiného. Rychlost stahování (znáte také jako download) je čas, po který se vám načítá webová stránka. Rychlost odeslání (upload) je čas, jak dlouho budete odesílat obsáhlý email, například s velkou přílohou. Odezva (ping) měří rychlost komunikačního paketu od vás k serveru na internetu. Čím nižší je číslo, tím je odezva rychlejší.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]