Jak zkontrolovat plagiátorství

0
(0)

Plagiátorství je to, když použijete práci někoho jiného a vydáváte ji za svou. Může se to týkat psaní článků, seminárních prací, ale i používání fotografií. Fotografie, které jsou na internetu, jsou sice veřejně dostupné, ale podléhají autorskému zákonu, stejně jako psaný obsah. Nelze informace prostě zkopírovat a vydávat je za své. Někdy se vám tedy může stát, že budete potřebovat zkontrolovat, zda nějaká práce není plagiátem. Jak na to?

Odevzdej.cz

Jedná se o nástroj, který zajišťuje Univerzita Karlova. Tento nástroj funguje napříč různými univerzitami a dokáže určit, na kolik procent jsou si práce podobné. Tedy na kolik procent je vámi vybraná práce podobná tisícům jiných prací. Zároveň umí tento nástroj porovnat řádné citace. Pokud jsou citace v nesprávném tvaru, pak je text považován za plagiát. Tomuto nástroji trvá vyhodnocení klidně i několik dnů, takže nečekejte, že se výsledek dozvíte během okamžiku. Tento nástroj prohledává jak různé neveřejné archivy škol, tak také veřejně dostupné zdroje na internetu.

Plagiarisma.net Na stránkách http://plagiarisma.net/cz/můžete ověřit, zda je práce původní. První dva pokusy jsou zdarma, za ostatní je potřeba zaplatit. Pro jednorázové použití ale tyto stránky využít můžete. Výsledky se dozvíte v závislosti na rozsahu práce během několika minut.

Scan My Essay

Jedná se o další veřejně dostupný software, který je navíc zdarma. Využít ho můžete na internetových stránkách: http://www.scanmyessay.com/.

Repozitar.cz

Jedná se o software, který je používaný v České republice. V rámci tohoto programu se srovnávají jednotlivé texty, které byly vloženy napříč různými univerzitami do repozitáře. Můžete vyhledávat také záznamy na podobné téma.

iThenticate

Jedná se o program, který má odhalit plagiáty i z rukopisů. Najdete ho na internetových stránkách http://www.ithenticate.com/. Porovnává práce napříč internetem.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]