Jak zkontrolovat EET účtenku – Ověření účtenky

0
(0)

Pokud si chcete zkontrolovat, že účtenka skutečně prošla v rámci elektronické evidence tržeb (EET), máte k tomu nástroje, jak to udělat správně. Budete tak klidní, že evidujete své tržby tak, jak máte a vyhnete se případné pokutě.

Ověření na Daňovém portálu

Svou účtenku si můžete jednoduše zkontrolovat prostřednictvím Daňového portálu. Nevíte-li jeho přesnou internetovou stránku, nevadí. Jednoduše si vyhledejte ve svém prohlížeči frázi „Ověření účtenky“. Vyhledávač vám nabídne několik možností. Kontrola účtenky je zdarma, takže rozhodně nic neplaťte! Vyplňte všechna políčka a klikněte na pole „Ověřit“. Během několika okamžiků zjistíte, zda je účtenka v systému.

Uctenkovka.cz

Svou účtenku můžete zkontrolovat také na internetové stránce uctenkovka.cz, a ještě můžete soutěžit o zajímavé ceny. Zkontrolujte, zda zadáváte údaje správně, abyste se vyhnuli možnosti, že vaše účtenka nebude načtena a tím i ověřena. Tato kontrola je ale pouze orientační, určitě se nejprve zaměřte na Daňový portál.

Co když účtenka není v systému?

Účtenka, která má vytisknutý FIK, by měla být automaticky v systému, protože ten jí toto číslo přiřazuje. Pokud ale účtenka není v systému, problém je na světě. Můžete to být například tím, že v datové zprávě jsou jiné údaje, než jsou vytištěné na dokladu (může jít například od čas přijetí tržby). Pak vám nezbývá nic jiného, než zkontrolovat, jaký čas máte na své pokladně nastaven.

Další způsob ověření

Přes Daňový portál můžete zkontrolovat svou tržbu jako celek více detailně. Budete se muset přihlásit na Daňový portál a najít si sekci „Správa údajů evidence tržeb“. Tady si můžete kontrolovat své tržby v různých časových intervalech, například za daný den, měsíc, čtvrtletí nebo dokonce rok. Doporučuje se kontrolovat své tržby několikrát za účetní období, zejména začínáte-li s EET.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]