Jak správně sedět – Jak na správný postoj u sezení

0
(0)

Už jste někdy byli v restauraci, kde jste mohli v zrcadlech vidět, jak sedíte? Pokud ne, tak to zkuste – možná zjistíte, že se při sedu až nepřirozeně hrbíte. Některé výzkumy dokonce naznačují, že lidé, kteří sedí déle než 6 hodin denně, mají až o 40 % větší pravděpodobnost úmrtí, než lidé, kteří sedí méně. Naučte se proto, jak sedět správně a tuto pravděpodobnost snižte.

Správný postoj u sezení

* Sedněte si na celou plochu židle – dolní část vašich zad by měla být opřena o opěradlo židle. Důležité je, aby vaše záda byla rovná a nohy položené rovně na podlaze.

* Vaše ramena udržujte vzadu a záda rovně.

* Nastavte si správnou výšku židle. Židle by měla být tak vysoko, abyste stále ještě celými chodidly dosáhli na podlahu. Pokud sedíte příliš nízko, můžete skončit natahováním krku, zatímco pokud budete sedět příliš vysoko, vaše ramena se mohou časem unavit.

* Nastavte zadní část židle na úhel sklonu 100° -110°. V ideálním případě by zadní část pasivní polohovací židle neměla být naprosto rovná, ale jemně zaostřena dozadu nad 90 stupňů.

* Spodní část vašich zad by měla být podporována opěradlem.

Přizpůsobte věci okolo správnému sezení

Umístěte klávesnici na správné místo

Klávesnice by měla být tak vysoko, aby vaše ramena byla uvolněná, lokty v mírně otevřené poloze, a ruce jsou volné. Taktéž vzdálenost klávesnice si upravte tak, abyste se k ní nemuseli naklánět nebo jinak hrbit. Pohodlně byste na ni měli dosáhnout, když sedíte opřeni o opěradlo vzadu a nohy máte položené chodidly na podlaze.

Správně upravte monitor a zdrojové dokumenty

V ideálním případě chcete, aby váš krk byl v neutrální, uvolněné poloze, takže s ním nemusíte pohybovat, abyste viděli, na čem pracujete. Umístěte monitor přímo před sebe nad klávesnici.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]