Jak dobře a správně fotit – Jak začít fotografovat

0
(0)

Chcete, aby vaše fotky vypadaly lépe, než dosud? Zde je krátký návod, jak na to. Pravidel pro fotografování je opravdu spoustu, ale pokud se je budete učit postupně, můžete postupně vylepšovat své schopnosti. Podívejte se na tipy níže.

Dostaňte se blíž

Někteří profesionální fotografové tvrdí, že pokud jsou vaše fotky špatné, nejste dostatečně blízko. Vyplňte rámeček objektem a zjistěte, jak lépe bude vypadat vaše fotografie bez toho, že byste ztratili tolik místa. Čím blíže jste k tématu, tím lépe vidíte výrazy na obličeji svých „modelů“.

Fotografujte každý den

Nejlepší způsob, jak vylepšit své dovednosti, je cvičit. Mnoho. Nafoťte toho co nejvíce – nezáleží na tom co. Jak se vaše technické dovednosti zlepšují, vaše schopnost využívat je k vyprávění příběhů také.

Hledejte světlo

Než začnete fotit, zjistěte, odkud vychází světlo a využijte ho ve svůj prospěch. Zda je to přirozené světlo pocházející ze slunce, nebo umělý zdroj jako lampa; jak jej můžete použít k vylepšení fotografií? Jak interaguje světlo se scénou a předmětem? Upozorňuje na oblast nebo odlévá zajímavé stíny?

Používejte blesk i během dne

Možná si myslíte, že blesk se používá jenom večer, nebo jenom když fotíte uvnitř. Tak to ale vůbec není. Pokud je mimořádně jasný den a slunce vytváří drsné stíny, zapněte blesk. S tímto světlem navíc se zbavíte ošklivých stínů a vytvoříte rovnoměrnou expozici.

Vtipkujte

Dobře načasovaný vtip může zachytit upřímný smích, který je na fotografiích tolik potřeba!

Přečtěte si návod ke svému fotoaparátu

Nejlepší způsob, jak vědět, co s fotoaparátem dělat, je přečíst si návod k němu. Spousta lidí tento důležitý krok vynechává. Každý fotoaparát je jiný, proto se čtení manuálu vždycky vyplácí.

Postavení světla při fotografování

Nikdy nefoťte se sluncem přímo za vámi. Vytváří to nudné, ploché světlo. Pokud fotíte se světelným zdrojem po straně nebo za objektem, můžete ho s lehkostí tvarovat a vytvořit zajímavější fotku.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]