Jak správně hubnout – 7 tipů na správné hubnutí

0
(0)

Zbavte se přebytečných kil! Zapomeňte na „zaručené“ diety, které působí bleskově. Platí totiž, že čím rychleji kila shodíte, tím rychleji je naberete zpět. Takovéto „rychlé“ diety jsou velice rizikové pro váš zdravotní stav, navíc jsou dlouhodobě neudržitelné, takže velice častý je jo-jo efekt. A čím častěji diety držíte, tím hůře se pak shazuje. V tomto článku vám poradíme, jak správně (a zdravě) zhubnout.

1. Nevynechávejte snídani

Vynecháním snídaně rozhodně nezhubnete. Můžete sice omezit příjem kalorií, ale zároveň nepřijmete důležité živiny. To vede k tomu, že v průběhu dne máte chutě na nezdravé jídlo, navíc budete mít brzo hlad.

2. Jezte pravidelně

Když budete jíst pravidelně, ve vytyčených časech, budete rychleji a efektivněji spalovat kalorie. To také snižuje chutě na potraviny s vysokým obsahem tuku a cukru.

3. Jezte dostatek ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina mají nízký obsah kalorií a tuků a vysoký obsah vlákniny – 3 základní složky pro úspěšnou ztrátu hmotnosti. Obsahují také mnoho vitamínů a minerálů.

4. Buďte aktivnější

Být aktivní je klíčem ke ztrátě hmotnosti a udržování této snížené hmotnosti. Kromě hubnutí vám cvičení může pomoci přinést celou řadu zdravotních přínosů. Najděte si aktivitu, která vám vyhovuje a které se budete moci často věnovat.

5. Pijte dostatek vody

Lidé si někdy pletou žízeň s hladem. Nadbytečnou konzumaci kalorií tak můžete ukončit tím, že se zaměříte na dostatečný pitný režim.

6. Jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny

Potraviny, které obsahují spoustu vlákniny, vám mohou zasytit na delší dobu, což je pro hubnutí ideální. Vláknina se nachází pouze v potravinách z rostlin, jako je ovoce a zelenina, oves, celozrnný chléb, hnědá rýže a celozrnné těstoviny, fazole, hrách a čočka.

7. Používejte menší talíř

Tím, že začnete používat menší talíř, můžete začít jíst menší porce. Tím si zvyknete na menší porce, aniž byste hladověli. Trvá asi 20 minut po jídle, než si váš mozek uvědomí, že má dost. Takže jezte také pomalu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]