Jak správně epilovat strojkem chloupky na nohou

0
(0)

Spousta lidí si oblíbilo epilaci jako skvělou alternativu k holení nebo voskování nohou. Protože s pomocí epilátoru dochází k tomu, že vaše chloupky jsou vytrhnuty i s kořeny, vaše nohy zůstanou hladší po dobu šesti a osmi týdnů (na rozdíl od každodenního holení). Získáte stejné výsledky jako při použití vosku, ale bez nepořádku a nepohodlí. Jak správně epilovat?

Kupte si kvalitní epilátor

Na kvalitě záleží. Nepřejete si, aby na vašich nohou byla neepilovaná místa. Vyberte si takovou značku, které důvěřujete – podívejte se například na nezávislé recenze na internetu.

Oholte si nohy tři dny před epilací

Epilátory fungují nejlépe, když jsou chloupky několik milimetrů dlouhé. Pokud budou vaše chloupky příliš dlouhé, mohou se zaplést do epilátoru. Příliš krátké chloupky naopak nebudou vůbec epilovány.

Na svou první epilaci si nechte dostatek času

Na svou první epilaci si vymezte aspoň hodinu. Jakmile si na proces epilování zvyknete, zvládnete to i rychleji. Celkový proces je pomalejší, než například holení, ale výsledky budou trvalejší. Epilujte se také spíše před spaním, protože nohy mohou po epilaci zčervenat a natéct. Také se raději neepilujte den před významnou událostí (pokud nebudete mít kalhoty).

Peeling

Před epilací je vhodné udělat si peeling nohou. Pomůže vám to zbavit se zarostlých chloupků. Poté můžete použít epilátor. Rozhodněte se, zda budete epilovat nasucho nebo na mokro. Horko z vody ve sprše může zmírnit bolestivost. Jiní ale upřednostňují práci zasucha, protože epilátor tak může efektivněji uchopit chloupky.

Použití epilátoru

Mnoho epilátorů má dvě nastavení: nízké a vysoké. Při prvním spuštění použijte, nastavte nižší hodnoty, abyste si zvykli na pocit, který budete z epilace mít. Jakmile budete s tímto pocitem seznámeni, můžete přepnout na vyšší hodnoty. Začněte na vnitřních stranách nohou. Nepoužívejte v blízkosti kotníků nebo přes kosti, protože tyto oblasti jsou bolestivější – tato místa si nechte nakonec, až si na epilátor zvyknete.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]