Jak správně napsat životopis – Vzor strukturovaného životopisu

0
(0)

Životopis, nebo také CV, je přehled vzdělání a odborné historie člověka. Obvykle se připravuje při žádosti o zaměstnání. Životopis obsahuje vaše osobní údaje (narození nebo věk, bydliště), pracovní a odborné informace. Do svého životopisu byste je měli zahrnout tak, aby vás představili v nejlepším možném světle. Životopis je marketingovým dokumentem, kterým propagujete sami sebe.

Jaké informace má životopis obsahovat?

* 45 % předchozí pracovní zkušenosti,

* 35 % kvalifikace a dovednosti,

* 10 % osobní údaje,

* 10 % vzdělání a speciální kurzy.

Osobní údaje

Z osobních údajů by mělo být zahrnuto jméno, adresa, datum narození, telefonní číslo a e-mail. Fotografie není nutná, ale může to být něco, co vás odliší od ostatních.

Vzdělání a kvalifikace

Sem vepište školy, na kterých jste se vzdělávali. Základní školu nemusíte, začněte střední školou nebo odborným učilištěm. Případné další kurzy sem také vepište.

Pracovní zkušenosti

Všechny své pracovní zkušenosti uveďte od aktuální až po ty minulé. Uveďte pracovní pozici, v jakém časovém období jste zde pracovali a jaká byla vaše pracovní náplň. Za co jste byli zodpovědní, co vám práce přinesla. Vše ale zkratkovitě. Rozepsat se o tom můžete v motivačním dopise.

Zájmy a úspěchy

Tento bod zahrňte krátce. Vezměte v potaz, že na tu stejnou pozici se může hlásit spousta lidí, kteří mají podobné vzdělání a pracovní zkušenosti, jaké máte vy. Abyste se odlišili, můžete sem popsat své zájmy. Vybírejte takové, které o vás řeknou, že jste týmový hráč, že jste zodpovědní a zaměřte se na to, co od vás potenciální zaměstnavatel požaduje. Pokud je to komunikativnost, zaměřte se na společenské, týmové zájmy. Budete-li muset pracovat sami, pak můžete přidat individuální koníčky. Nevybírejte si pasivní koníčky, jako je dívání se na televizi nebo sbírání známek.

Dovednosti

Jazykové znalosti, počítačové dovednosti a řidičský průkaz. To jsou základní dovednosti, které se sem uvádí. Můžete přidat i další dovednosti, které jsou relevantní k pozici, na kterou se hlásíte.

Vzor strukturovaného životopisu

Vzor životopisu můžete shlédnout ZDE

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]