Jak sledovat zásilku z AliExpressu, z Číny?

0
(0)

O tom, jak sledovat své zásilky v rámci českých přepravních společností, už asi víte. Jak je to ale se sledováním zásilek, které jsou přepravovány z Číny, konkrétně z AliExpressu? AliExpress je internetový obchod na kterém lze nakupovat zboží z Číny za velmi příznivé ceny. Nevýhodou je delší doba doručení, a proto se vyplatí sledovat svou zásilku také z AliExpressu.

Objednávka u Aliexpressu

Poté, co jste si vybrali zboží, odeslali objednávku a zaplatili, vám na e-mail přijde zpráva od AliExpressu. Tento e-mail si uchovejte minimálně po dobu doručení zboží. V rámci tohoto e-mailu vás zajímá Ochrana zásilky, tedy Purchase protection, což je doba určená k doručení. Ta se pohybuje od 39 do 60 dnů. Pokud ani na konci této doby nemůžete vysledovat svou zásilku kontaktujte prodejce nebo přímo AliExpress.

Jak na sledování zásilky?

Sledování zásilky přes AliExpress je velice jednoduché. Jednoduše na svém účtu v AliExpressu zajdete do oddělení My orders (Moje objednávky), vyberete konkrétní objednávku, která vás zajímá a zmáčknete tlačítko Track order (Sledovat objednávku). Zde uvidíte, jak zásilka až dosud cestovala, a v jaké fázi je nyní.

Sledování zásilky přes jiné stránky

Zásilku z AliExpressu můžete sledovat také prostřednictvím jiných webových portálů. Jde to ale jen u balíčků, které mají vyšší hodnotu (většinou to funguje u objednávky, jejíž číslo začíná na R). Například stránky https://www.17track.net/cs nabízí sledování zásilky (stránka se vám možná otevře v čínštině či jiném jazyku, lze ji ale přepnout do češtiny). Uprostřed této stránky je okno, kam napíšete své Tracking number (Sledovací číslo) – musí jít skutečně o Tracking number, jiné číslo vám fungovat nebude. Zadat můžete až 40 zásilek – jednotlivá čísla od sebe oddělte klávesou Enter. Poté už můžete sledovat, kde se vaše konkrétní zásilka nachází.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]