Jak sledovat slovenské programy

0
(0)

Od 1. března 2017 již nemůžeme na svých televizních přijímačích sledovat některé slovenské programy. Většinou se jedná o doplňkové stanice Markízy (DOMA a DajTo) a doplňkové stanice JOJ (PLUS a WAU). Náhradou mají být mezinárodní verze programů (Markíza International a JOJ Family). Problém ale nastává, když český divák zjistí, že za Markízu International si musí připlatit. Jak tedy sledovat slovenské programy zdarma?

Satelit

Satelit je asi jedinou možností, která vám zajistí příjem obou těchto problémových slovenských programů. Tradiční kabelová televize nemůže příjem slovenských programů bohužel zaručit. Toto se týká zejména Markízy, kterou již jiným způsobem nenaladíte.

Terestrický příjem

Pokud žijete poblíž hranic České republiky se Slovenskem, můžete chytit nabídku také slovenských států. Na jeden přijímač tak bez dodatečných nákladů naladíte jak české, tak i slovenské programy. Problémem ale je opět Markíza – kterou lze naladit pouze a jenom přes satelit.

Kombinovaný satelitní a terestrický příjem

Jedná se o nejlevnější formu (pokud již máte v domácnosti satelitní přijímač) – jedná se o kombinaci satelitu a běžné antény. K tomu je potřeba speciální přijímač, nebo moderní televizi, která má takovou možnost již zabudovanou. Prvotní náklady vás ale mohou odradit.

Kombinovaný příjem

Mnohem levnější možností je kombinovaný příjem. Ten je ale více nepohodlný. Tento kombinovaný příjem zahrnuje levný satelitní přijímač se slovenskou satelitní kartou a klasický set top box. Obě tato zařízení můžete propojit v rámci jedné televize, ale budete muset při sledování přepínat mezi jednotlivými zařízeními, což může být nepohodlné. K tomu jsou potřeba dva (nebo až tři) dálkové ovladače.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]