Jak sledovat lidi na Facebooku – Návod pro začátečníky

0
(0)

Facebook je mocná zbraň v komunikacích. S pomocí Facebooku můžete komunikovat s osobami, které jsou na druhé straně zeměkoule – a to zcela zdarma! Stačí stisknout tlačítko „Přidat přítele“ a vaše klidně i každodenní komunikace může začít. Podle příspěvků svých přátel máte povědomí o tom, co zrovna teď prožívají, nebo přinejmenším nezapomenete na jejich narozeniny.

Sledování lidí na Facebooku

Avšak přátelení se na Facebooku a sledování někoho není totéž. Tlačítko s názvem „Sledovat (Follow)“ se nachází vedle tlačítka „Přidat přítele“. Sledování lidí na Facebooku slouží k tomu, že vidíte jejich aktualizace po přihlášení se do svého profilu, aniž byste nutně potřebovali jejich souhlas s přátelstvím. Lidé obvykle sledují na Facebooku lidi, jako jsou celebrity, novináři nebo veřejní činitelé, či oblíbené kluby.

Sledovat či nesledovat?

Sledovat někoho na Facebooku je mnohem jednodušší než přidat si někoho jako přítele. Přejdete na Timeline této osoby a kliknete na tlačítko „Sledovat“. Pokud chcete sledování zrušit, znovu kliknete na toto tlačítko a v možnostech vyberete „Nesledovat (Unfollow)“.

Může mě někdo sledovat?

Pokud patříte k lidem, kteří mají v úmyslu zveřejnit (nebo pravidelně zveřejňovat) aktualizace veřejnosti, můžete povolit lidem, aby vás sledovali, místo toho, aby se stali vašimi přáteli. To ale neznamená, že si lidi nemůžete přidat i jako své přátele – tato možnost je tu stále pro vás. Můžete tedy i nadále přijímat žádosti různých lidí o přátelství.

Jak dovolit lidem, aby mě sledovali?

Pokud chcete umožnit lidem, aby vás mohli sledovat, postupujte podle tohoto návodu:

1. Klikněte na trojúhelníček, který se nachází ve velké modré nabídce nahoře.

2. Vyberte možnost „Nastavení“.

3. Po zobrazení nastavení účtu se dívejte na nabídku vlevo. Zde vyberte možnost „Followers (sledování)“.

4. Nyní se zobrazí stránka nastavení sledování. Zaškrtnete tlačítko „Zapnout sledování“.

5. Hotovo!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]