Jak sledovat své děti přes mobil – Nejlepší aplikace na sledování dětí

0
(0)

Pro úzkostlivé rodiče nebo prostě jen pro ty, kteří mají rádi přehled o tom, kde se jejich ratolest právě nachází, přichází spousta aplikací. V rámci těchto aplikací, můžete sledovat pohyby svých dětí a také například to, zda vaše děti nechodí za školu, nebo kde se zdrželi, když už dávno měli být doma? Sledovat ale můžete také jakým způsobem se vaše děti prezentují na internetu, zejména na sociálních sítích.

Sociální sítě

Asi 80 % všech teenagerů vlastní mobilní telefony a velká většina z nich má také přístup na internet, hry, fotoaparáty a sociální média. Ta jsou většinou tím, co straší rodiče. Proto je na trhu spousta tzv. „rodičovských aplikací“ – které sledují, co vaše děti dělají online. Co o takovém sledování říká zákon? Sledování dětí do 15 let je dovoleno rodičům nebo zákonným zástupcům, avšak od 15 let již rodiče potřebují informovaný souhlas svého dítěte. Sledování dospělých je možné taktéž jen se souhlasem.

Služba NajduTě

S pomocí této služby, která není aplikací, stačí, když rodiče zavolají na telefonní číslo operačního centra (které funguje nepřetržitě) a do 10 sekund budete vědět, kde se vaše dítě nachází. Tato služba je ovšem placená, minimální cena za měsíc je 148 Kč. Protože se nejedná o aplikaci, nepotřebuje tato služba připojení k internetu a je chráněna proti neoprávněnému využití.

Užitečné aplikace

* Neztraťse – tato aplikace stojí měsíčně 99 Kč. Je založena na tom, že do aplikace zadáte povolené zóny (cesta do školy, na autobus, domů, na kroužky). Vy budete dostávat informaci, kde se vaše dítě nachází, kdy přejde mezi jednotlivými zónami nebo upozornění, když dítě opustí povolené zóny.

* FamilyWatch – i přes anglický název se jedná o aplikaci českou, která je dostupná ale pouze pro Androidy. Své děti hlídáte prostřednictvím GPS a mobilního internetu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]