Jak sledovat balík

sledování balíku
0
(0)

Přeprava balíků je v České republice možná buď za pomoci České pošty nebo různých kurýrních služeb. Obě tyto služby slibují doručení do 1-3 dní od obdržení zásilky. Balíky můžeme jak posílat sami, tak si je můžeme nechat doručit od různých prodejců (kamenných obchodů či e-shopů) domů a to v rámci České republiky i zahraničí.

Česká pošta

Česká pošta nabízí různé druhy balíků: Balík Na poštu, Balík Do ruky, Balík Do balíkovny, Doporučený balíček, Cenný balík pro zasílání peněz, šperků, drahých kamenů a dalších cenností. Typů je spousta, liší se druhem a hmotností zasílaných předmětů a jejich rozměrem a také typem obdržení balíku.

Balík Do ruky je balík, který Česká pošta doručí na jakoukoliv adresu v České republice mezi 8.-16. hodinou. Cena za zaslání tohoto balíku se pohybuje od 100 do 130 korun.

Balík Na poštu bývá doručen na poštu, adresát si ho tam potom musí jít vyzvednout. Nemusí tedy čekat doma v uvedenou dobu, stačí se řídit otevírací dobou pošty. Cena se pohybuje od 89 do 109 korun.

Balík Do balíkovny je cenově nejdostupnější, lze jej vyzvednout na 222 specializovaných výdejních místech a jeho cena se pohybuje od 40 do 100 korun.

Adresát bude o doručení těchto balíků kontaktován SMS nebo e-mailem, aby zhruba věděl, kdy mu bude balík doručen. Až bude balík připraven na poště, obdrží adresát výzvu k vyzvednutí zásilky. V případě doručení balíku domů obdrží zprávu o dni a přibližném času doručení. V této zprávě je uvedeno číslo zásilky, pomocí kterého může zásilku sledovat. Stačí si otevřít webové stránky České pošty, zvolit sekci sledování a pak už jen zadat číslo zásilky. Toto číslo obsahuje také zkratku typu zásilky (např. NP je Balík Na poštu), který je před číslem zásilky a kód představující typ podavatele za číslem. Při zadávání čísla je nutné rozlišovat velká a malá písmena.

Kurýr

Při sledování balíku, který nám bude doručen kurýrem je postup sledování podobný jako u pošty. Nejdříve pošlou SMS nebo e-mail, ve kterém bude uvedeno číslo zásilky a název přepravce. Potom opět stačí toto číslo zadat na stránkách určitého dopravce. Výhodou tady je, že není třeba hledat, kam se toto číslo zadává, kolonka na jeho vyplnění je hned na úvodní straně.

Cena doručení se pohybuje kolem 100 korun, takže je také srovnatelná s Českou poštou. Velkou výhodou kurýrů oproti poště ale je, že jsou schopni napsat na hodinu přesně, kdy zboží můžeme ten den očekávat.

Výdejní místa

Z hlediska ceny se nejvíce vyplatí si nechat balík zaslat na výdejní místo, kterým bývá kamenná prodejna. Tato cena se pohybuje kolem 50 korun, ale velké balíky na nich vyzvedávat nelze.

Sledování takových balíků probíhá na stránkách přepravce, výdejní místo se ozve, až když je balík připraven k vyzvednutí. Musíme dodržovat otevírací dobu obchodu, balík tam bude čekat 7-14 dní od doručení.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]