Jak rychle a dobře prodat byt nebo dům

0
(0)

Pokud prodáváte byt nebo dům, víte, že se nejedná o malou finanční položku. Jak ale maximalizovat to, co máte? Jak prodat za dobrou cenu a pokud možno nejrychleji?

1. Zvolte si dobře svého realitního agenta

Nemusíte prodávat svůj dům prostřednictvím makléře, ale pokud ano, pečlivě si jej vyberte. Je to důležité, a ještě více důležité je to na tak pomalém trhu, jako je trh s nemovitostmi. Nemovitost si vybíráte většinou jen jednou za život – a stejně tak ostatní lidé. Abyste tedy udělali maximum pro prodej, je zvolit si někoho, kdo vypadá nadšeně pro prodej vašeho domu a také někoho, kdo je pozitivní. Zjistěte si, na jakých webových stránkách a jak jinde bude vaše nemovitost nabízena.

2. Sjednejte si poplatky

Může se stát, že svůj domov budete nabízet dlouhou dobu. Pak bude potřeba snížit cenu. Zjistěte si, jaké procento si bere za odměnu váš makléř. Bude to z původní nebo ze zlevněné ceny? Část procenta z prodeje nemovitosti může znamenat významnou finanční částku, která jde i do statisíců.

3. Stanovte správnou cenu

Je lákavé začít prodávat za co nejvyšší cenu, ale tento prodej nemůže být realistický. Kupující se naopak snaží nakoupit za cenu co nejnižší a dají přednost jiné nemovitosti. Správnou cenu můžete stanovit také podle konkurenčních nabídek – pokud nabídnete svůj dům jen o něco levněji, získáte minimálně psychologickou výhodu.

4. Dokumenty

Mějte všechny dokumenty potřebné k prodeji nemovitosti na jednom místě a připravené k nahlédnutí. Veškeré dokumenty, které k domu máte, si zakládejte do jedné složky a mějte je po ruce.

5. Nafoťte svůj domov přitažlivě

Předtím, než svůj dům nafotíte a umístíte na webové stránky, jej ukliďte. Mnohem lépe se budou prodávat světlé domovy, než ty ostatní. Nedoporučujeme pohrát si s fotkami v určitém programu příliš, ani je příliš nezesvětlovat. Jen se snažte fotit ve dne, kdy bude největší světlo. Do malých místností můžete přidat zrcadla, která je opticky zvětší.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]