Jak dobře lhát – Jak na správné lhaní

0
(0)

Lhaní může být nástrojem pro přežití, nebo jej můžete využít také jako strategii u různých her – například u pokeru. Nikdy nelžete, abyste porušili zákon nebo ohrozili sebe sama či ostatní. Lhaní může být škodlivé pro spoustu lidí. Existuje jen několik málo případů, kdy je lhaní vhodné (například dosud nechcete prozradit, že čekáte miminko a neumíte reagovat na všetečné otázky přátel či kolegů v práci). Pojďte se s námi naučit, jak dobře lhát.

Řeč těla

Řeč těla je u lhaní velice důležitá. Přečtěte si, na co konkrétně se při lhaní zaměřit, aby byly vaše lži věrohodné.

Uvolněte své rty

Tisknutím rtů k sobě může být negativní reakcí, pokud lžete. Lidé, kteří svědčí, často při lži tisknout rty.

Zlehka dýchejte

Zrychlené dýchání (nebo dokonce hyperventilace) je obvykle znamení, že člověk je nervózní nebo se necítí psychicky v pohodě. Dokonce i dlouhý hluboký nádech může být znamením, že lžete.

Nedotýkejte se krku

Mnoho lidí se nevědomky dotýká krku, když jsou nervózní nebo úzkostliví. Mnozí mohou popotahovat svou kravatu nebo si s ní hrát, místo toho, aby se dotýkali svého krku.

Natočte své tělo k osobě, s níž mluvíte

Rozporuplné téma nebo obtížné rozhovory mohou způsobit, že odvrátíte tělo. To znamená, že se můžete jemně odvrátit od toho, komu lžete. Můžete dokonce vytvořit bariéru tím, že překřížíte nohy a přitom udržujete oční kontakt. Udržujte své tělo tváří v tvář posluchači, zvláště pokud vás právě požádali o odpověď na otázku, na kterou musíte lhát.

Držte ruce od očí

Když lidé lžou, často si třou oči, nebo si upravují brýle. Držte ruce v neutrální a přirozené pozici, když lžete, abyste se vyhnuli podezření.

Uchovávejte palce viditelné

Skrytí palců může odhalit, že jste nejistí. Když jsou lidé důraznější, mají tendenci mít palce rovně a od sebe.

Přirozená řeč

Jakékoli změny pravidelných řečových vzorců a chování mohou vyvolat podezření. Někteří lidé mohou hovořit rychleji nebo více, když jsou nervózní. Lháři vás také chtějí přesvědčit o lži, takže mohou opakovat detaily. Vyhýbejte se rychlé a překotné mluvě a neopakujte, co jste už jednou řekli.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]