Jak dobře a pozitivně působit na lidi

0
(0)

Na světě je spousta lidí. Lidé jsou společenské bytosti a chtějí se potkávat. Někdy se setkávají jen s těmi, se kterými se vidět chtějí, jindy je společnost nucená, například v práci nebo ve škole. Ať už je to jakkoli, vždy chceme na lidi působit co nejlépe. Univerzální pravidlo zní, chovat se k ostatním tak, jak chcete, aby se chovali oni k vám. Ale to není všechno.

Oční kontakt

Snažte se udržovat oční kontakt. Avšak pozor – nezírejte! Nezapomínejte mrkat, občas se můžete usmát, nebo lehce natočit hlavu k jednomu z ramen. To dělá dojem, že vás zajímá, co vám osoba vypráví. Když budete působit jako dobrý společník, udržujte oční kontakt, ale nepřehánějte to.

Buďte dobrý posluchač

Abyste začali konverzaci, je důležité nejprve poslouchat, obzvláště pokud jste se připojili ke skupině lidí. Zjistěte, o čem se lidé baví a poté řekněte něco, co by se mohlo do konverzace hodit. Je lepší říci něco podstatného, než bezvýznamného. Takže je lepší poslechnout si, o čem je rozhovor, než budete mluvit.

Nesnažte se změnit lidi

Ať už máte nějaké náboženství, nebo jste zanícený nekuřák či vegan, nikdy nevnucujte své názory ostatním. Lidé jsou různí a tím, že jim budete brát krabičku cigaret – třeba jen z legrace – nepůsobíte dobře na dotyčného, ani na ostatní lidi. Nechte lidi žít tak, jak chtějí.

Úsměv

Úsměv uvolňuje napětí, zatímco mračení je může vyvolat. I pokud se někdo na vás mračí nebo k němu cítíte antipatie, zkuste se na něho usmívat. Úsměv je nakažlivý, takže se vám možná podaří vytvořit úsměv na tváři ostatních lidí. Pokud jste trvale veselí a optimističtí, lidé budou nadšení, když vás uvidí.

Lichotky

Pokud má někdo svetr nebo boty, které se vám líbí, řekněte mu to. Pochvalte také jeho úspěchy v práci nebo vyjádřete obdiv nad určitým činem. Ale pozor – v rámci jedné konverzace stačí jediná lichotka, jinak by vás lidé mohli vnímat podlézavě.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]