Jak opravit vrzající postel

0
(0)

Vrzající postel dokáže narušit každý spánek. Obzvláště, pokud tuto postel sdílíte s jinou osobou, kterou můžete v průběhu noci rušit neustálým otáčením se. Každý pohyb se projeví vrznutím. Je to otravné, a přitom oprava nemusí být tak složitá. Vrzání neznamená, že postel je vyrobena z nekvalitního materiálu – spíše jde o to, že vrzání vzniká díky tření určitých dílů postele.

Najděte příčinu vrzání postele

A právě nalezení toho místa, kde o sebe jednotlivé díly postele třou, je prvním krokem opravy postele. Udělejte to tak, že sundáte matrace i rošty postele. Tlačte pak na jednotlivé části postele a hlídejte, který roh vrzání vydává (vrzání se projevuje tam, kde se spojují dvě části postele). Někdy ale může být problém způsoben roštem – takže pokud se vrzání neprojeví, vložte do postele rošt a znovu tlačte na jednotlivé části postele. Někdy můžete slyšet vrzání z více míst.

Oprava vrzajících rohů

Většinou dojdete k tomu, že vrzání je způsobeno v rozích postele bez roštu. V takovém případě promažte a dotáhněte rohové spoje. A to všechny čtyři spoje, které drží rohy postele. Promazat můžete voskem, svíčkou nebo silikonovým olejem ve spreji. Pro promazání je potřeba spoje nejprve povolit, promazat a poté zase dotáhnout.

Vrzání způsobené roštem

Někdy je vrzání způsobeno pohybujícím se roštem na rámu postele. Takovéto vrzání můžete opět odstranit promazáním těch míst, která o sebe třou. Vhodným řešením je také vložení fleesových koleček, která se lepí na nohy židle, abyste si nepoškodili podlahu. Tato kolečka koupíte kdekoli v obchodech s nábytkem a stojí pár korun.

Vrzání způsobené lamelovými rošty

Někdy je problém vrzání pouze v roštu. Jednotlivé lamely třou o konstrukci roštu. Prostor mezi jednotlivými lamelami, které třou, opět promažte.

Čím od sebe třecí plochy oddělit?

* Promazáním voskem, svíčkou nebo silikonovým olejem ve spreji.

* Lepicími textilními podložkami.

* Měkčenou nebo textilní samolepicí páskou.

* Mýdlem – prostě jím plochy potřete, ty pak budou klouzat a nevrzat.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]