Jak opravit klávesnici na notebooku

0
(0)

Problémy s klávesnicí u klasického stolního počítače většinou neřešíme, protože klávesnici je možné snadno rozebrat a složit. Avšak u notebooku může být řešení horší, protože notebook má klávesnici natvrdo zabudovanou ve svém těle, a vy tak nemůžete jednotlivé klávesy uvolňovat a klávesu očistit. Existuje však několik věcí, které můžete pro opravu klávesnice na notebooku udělat.

Test klávesnice

Tuto aplikaci již můžete mít na svém počítači, nebo si ji můžete stáhnout z webových stránek HP Hardware Diagnostics. Po jejím nainstalování můžete spustit test, který provede funkční test kláves na klávesnici a identifikuje případné problémy.

1. Otevřete si program HP Hardware Diagnostics.

2. Zvolte možnost Spustit jako správce (Run as administrator).

3. Vyberte možnost Testy komponent (Component Tests).

4. Z nabídky zvolte Vstupní zařízení (Input Devices), poté možnost Klávesnice (Keyboard) a pak na Spustit jednou (Run once).

5. Test trvá 3 minuty a jeho výstupem bude identifikace problémů s klávesnicí.

Klávesnice (nebo klávesa) po stisknutí nefunguje

Jako první zkuste znovu vypnout a zapnout počítač. Opakovaným zmáčknutím klávesnice ESC zjistíte, jestli klávesnice funguje. Po opakovaném stisknutí ESC se mohou stát dvě věci:

1. Nestane se nic. Klávesnice prostě nefunguje – měli byste ji dát k opravě.

2. Otevře se nabídka po spuštění. Vyberte položku Správce zařízení a poté možnost Zobrazit. Následně vyberte Zobrazit skrytá zařízení. Klikněte na šipku vedle položky Klávesnice a pravým tlačítkem myši klikněte na první název zařízení. Odinstalujte je. Poté odebírejte postupně všechna zařízení v kategorii Klávesnice.

Poté restartujte počítač. Klávesnice by měla fungovat správně.

Pomalé načtení klávesy

Tento problém vzniká, když je aktivní funkce Filtrování kláves, která předchází nechtěnému stisknutí kláves. Abyste mohli psát bez zbytečných prodlev, musíte tuto funkci deaktivovat:

1. V možnosti Nastavení běžte na Usnadnění přístupu.

2. Poté zvolte možnost Klávesnice. Zde by mělo být Filtrování kláves Vypnuté.

3. Pokud tomu tak není, Filtrování kláves vypněte.

Klávesy budou reagovat rychleji.

Více znaků

Pokud po stisknutí klávesy napíše váš počítač více znaků za sebou, pak běžte opět do možnosti Klávesnice. Zde ve Vlastnostech klávesnice pak najděte možnost Prodleva před opakování. Tu nastavte přetažením posuvníku na Dlouhá a poté odklepněte tlačítkem OK.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]