Jak opravit rozbitý nebo rozsypaný pudr či stíny

0
(0)

Některé pudry, oční stíny, tvářenky či bronzery se nám mohou snadno rozdrobit (například s neopatrnou manipulací s nimi – častokrát je nosíme v kabelce, což jim moc neprospívá). Jejich použití je pak obtížnější. Nemusíme je ale hned vyhazovat, protože existuje jednoduchý způsob, jak to napravit. Nemluvě o tom, že některá kosmetika může být drahá.

Oprava s pomocí alkoholu a potravinové fólie

Pokud se vám stalo, že vám pudr vypadl z ruky a jeho vnitřní části se rozletěly po dlaždičkách, snažte se jich sesbírat co nejvíce. Jednotlivé kousky vkládejte zpátky do krabičky od pudru, abyste co nejvíce minimalizovali škody.

Bohužel už je váš pudr na tolik kousku, že jeho používání je nevhodné, mohl by způsobit tmavší či světlejší místa na vaší pokožce, což je nežádoucí. Při opravě budete chtít, aby vám vznikla rovná plocha. Toho docílíte jedině tak, když všechny úlomky rozdrtíte na prášek – například opačným koncem čajové lžičky nebo štětečku na oční stíny (nebo jiné nástroje, které máte po ruce).

Když se vám podařilo pudr rozdrtit na prášek, přidejte půl lžičky (případně až jednu lžičku) alkoholu a míchejte, dokud nevznikne krémová hmota. To je přesně ta konzistence, kterou chcete. Jako alkohol můžete použít Alpu nebo vodku. Je vhodné použít při práci na opravě pudru nějakou podložku, kterou budete moci ideálně po opravení pudru rovnou vyhodit.

Nyní přichází na řadu potravinová fólie. Do ní zabalte minci a jemně zatlačujte, jako byste mincí dělali razítka. Snažíte se o to, abyste vytvořili rovnou plochu – povrch pudru vyhlazujte, dokud nebudete spokojení.

Pro dokonalý výsledek setřete zbytky pudru z prostor, kde nemají co dělat.

Po zaschnutí můžete začít znovu používat, ale pozor – může se stát, že vaše kosmetika bude o jeden tón tmavší. To by nemělo vadit, ale dejte si pozor na další rozbití, protože pak už byste mohli získat příliš tmavý tón.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]