Jak opravit protékající záchod – Oprava protékajícího záchodu

0
(0)

Protékající záchod je způsoben vadným těsněním. Může se tak stát, že díky této chybě můžete přijít až od 2 000 Kč měsíčně, protože spousta vody proteče. Proto je vhodné protékající záchod co nejdříve opravit. A pokud si myslíte, že to zvládne jen odborník, jste na omylu. Postačí vám koupit si nový ventil (který stojí podle typu okolo 400 Kč), ve většině případů ale postačí, pokud vyčistíte těsnění od vodního kamene.

Oprava protékajícího záchodu

Nové splachovací systémy jsou navrženy tak, aby byly opravdu jednoduché. A to znamená také to, že problém protékajícího záchodu vyřešíte v několika minutách. Zde je postup jak na to:

1. Vypněte ventil pro přívod vody a spláchnutím vypusťte stávající vodu v nádržce.

2. Demontujte víko nádržky záchodu.

3. Vyjměte splachovací systém pootočením ventilu.

4. Po vyjmutí zkontrolujte, jak jste na tom s těsněním na ventilu. Mezi dosedovou plochu v nádržce a gumové těsnění se může dostat nečistota (nebo vodní kámen). Tím, že těsnění není dostatečně pružné, je způsoben únik vody.

5. Problém tak můžete řešit jednoduše vyčištěním nebo výměnou těsnění.

6. Poté zkontrolujte plovák – je vhodné ho rovnou také očistit.

7. Zkontrolujte také ventil, pokud je poškozený, budete jej muset vyměnit.

8. Poté vše zkompletujte a můžete dále používat.

Staré modely záchodů mohou mít šroubovací ventily, takže k jejich kontrole je nezbytné odmontovat celou nádržku. Častokrát je tedy lepší, když už starou nádržku demontujete, rovnou namontovat nový splachovací systém, který vám napříště problém značně usnadní, navíc se oprava ani nemusí vyplatit. Odborníci totiž doporučují měnit ventil po 10 až 15 letech.

Pokud si na opravu ani tak netroufáte, zavolejte odborníka (nebo například hodinového manžela). Zaplacením za jeho služby stále ještě ušetříte, než kdybyste problém neřešili a museli tak platit obrovský účet za vodu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]