Jak opravit uražený roh zdi

Někdy se nám může stát, že malba už je natolik zchátralá, že neopatrnou manipulací mohou vznikat trhliny nebo například uražené rohy. Stává se tak většinou v zimních měsících, kdy teplota a vlhkost kolísá. Dalším problémem může být to, když máte dům nebo byt v blízkosti frekventované silnice, protože otřesy silnice mohou zvyšovat opotřebení vašich zdí.

Čím se opravují uražené rohy?

Dříve se drobné trhliny, praskliny a uražené kousky zdí opravovali s pomocí sádry. Ta je ale velice nepraktická, protože velmi brzy po opravě opět vypadne. Navíc je náchylná k praskání a puchýřům. Tento problém ale byl již před lety vyřešen, kdy na trh přišly speciální tmely, s jejichž pomocí spravíte nejen drobné praskliny a trhliny, ale klidně i velkou část uraženého rohu zdi. Tmelení je většinou snadné.

Drobné opravy zdí a rohů

Otlučené rohy jsou zejména okolo dveří. Nezřídka se tak stane manipulací s nábytkem, například při stěhování se do nového domu nebo po vymalování. To je pak obzvláště škoda. Vhodné je u takových rohů preventivně namontovat ochranné hrany, protože sádrování nebo tmelování rohů, pokud je opakované, je velmi snadno vidět.

Pokud se nám ochranné hrany nezdají jako pěkná součást vašeho interiéru, nevyhnete se tmelení. Na opravu se používá omítkový tmel. Vyberte si vysoce kvalitní, který je snadno zpracovatelný. Většina dostupných tmelů má velmi dobrou přilnavost na minerální podklady a velmi rychle zasychá. V případě potřeby je můžete i brousit. Pokud chcete opravovat rohy v exteriéru, měl by být tmel na to vyroben. Přečtěte si to na obalu výrobku.

Oprava uraženého rohu

Rovnou lať pomocí zednických háčků připevníme z jedné strany. Srovnejte podle vodováhy. Zatmelujte a poté lať uvolněte a přibijte z druhé strany. Opět zatmelujeme. Při práci s tmelem postupujte podle návodu na obalu. Práce by měla být snadná.

Může se hodit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *