Jak opravit jezírkovou fólii

0
(0)

Díra v jezírkové fólii má tu nevýhodu, že musí být řádně opravena, aby nedocházelo k úniku vody z jezírka. Zároveň musí být oprava co nejvíce ekologická – aby neuškodila rostlinám ani zvířatům v jezírku. To se může zdát jako poměrně složitý úkol, avšak i na to již výrobci mysleli. A tak na trhu můžete sehnat nejrůznější sady a lepidla na opravu jezírkové fólie.

Velikost díry

Malé díry do 1×1 cm můžete vyřešit zakoupením speciálních záplat. Existují i takové záplaty, které jsou v prodeji k lepení pod vodou. Můžete je sehnat na internetu, ale také v některých hobby centrech, jako je OBI, Baumax, Hornbach a další.

Větší díry do 10×10 cm můžete spravit tak, aby byly na suchu. To znamená, že zřejmě budete muset odpustit trochu vody z jezírka. V momentě, kdy je díra suchá, její okolí ještě očistěte, odmaštěte, je-li potřeba. Nyní je potřeba použít záplatu z té samé fólie, kterou lepíte. Tvar záplaty můžete přizpůsobit tvaru díry. Přilepte kvalitním lepidlem – nejlépe na PVC.

V každém případě je potřeba počkat na období roku, kdy teploty neklesají pod nulu. Pak se lepicí materiály mohou chovat nevyzpytatelně – a zřejmě najdete i teplotní omezení na svém přípravku.

Záplaty, pásky, fólie

Můžete najít několik různých záplat, lepicích pásek či fólií. Na jiný typ fólie musíte použít jiný typ záplaty. Důležitým aspektem je to, z jakého materiálu byla vyrobena vaše jezírková fólie. Může to být PVC nebo EPDM fólie. Každý druh pásky či záplaty se pak jmenuje „Záplata XY na PVC“ nebo „Páska XY na EPDM fólii“. Tyto opravné sady můžete poté použít na lepení menších děr a poškození ve fólii. Sehnat se dají také opravné sady na lepení kaučukových fólií. Podívejte se tedy na materiál, z jakého je vytvořena vaše jezírková fólie a poté postupujte podle návodu na výrobku.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]