Jak dobře napsat test a nepodvádět u něj

5
(1)

Testy slouží k ověření znalostí studentů. Ti se před samotným testováním stresují, bojí se, že se nenaučili dost nebo přesně to, co budou v testu potřebovat. Nikdo při skládání zkoušek a testů nechce být neúspěšný. Zde je několik typů, jak tomuto neúspěchu předejít při psaní testů:

1. Studujte několik dní před testem nebo dokonce až večer před testem. Lidé jsou totiž zapomětliví a studiem těsně před testem jim toho zůstane v hlavě víc. Zároveň se snažte zaměřit na hlavní pojmy, neučte se každý zbytečný detail.

2. Nejvíce se toho naučíte, dokud je vaše mysl svěží. Proto se doporučuje začít studovat už ráno po probuzení. Skvělého výsledku dosáhnete i učením v noci, kdy nám pomůže náš vlastní mozek. Vylučuje totiž chemické látky, které pomáhají udržovat získané informace v paměti.

3. Dávejte si přestávky během učení a to v rozmezí alespoň 5 minut. Nevyplácí se ale tyto přestávky příliš prodlužovat, protože pak můžete vypadnout z tempa. Mozek si během těchto přestávek utřídí informace a paměť tak bude mnohem lepší.

4. Odpočiňte si. K úspěšnému napsání testu se doporučuje odpočívat alespoň 8 hodin před testem. Když jste unavení a ospalí, tak nedokážete jasně myslet a píšete do testu nesmysly.

5. Pozorně čtěte otázky v testu, abyste neodpovídali na něco jiného, než na co se otázka ptá. Klidně si otázku přečtěte několikrát po sobě, abyste jí lépe porozuměli, a až poté odpovídejte. Nepřemýšlejte nad nimi ale zbytečně dlouho, abyste se zbytečně neokrádali o čas.

6. V klidu před testem posnídejte. Studie totiž prokázali, že studenti, kteří se před testem najedli, dopadají lépe. Snídaně by ale neměla být příliš těžká, stačí ovoce a zelenina nebo celozrnné pečivo.

7. Nevěnujte zbytečnou pozornost úhlednému písmu. Stačí, když vaše odpovědi budou čitelné, nejedná se přece o soutěž v krasopisu.

8. Když vám po dopsání poslední otázky zbude čas, projděte si své odpovědi ještě jednou, abyste se ujistili, že jsou správné.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]