Jak dobře a správně milovat!

0
(0)

Láska se dá těžce definovat. Dalo by se říct, že láska je intenzivní pocit hluboké náklonnosti, která se velmi liší od jiných emocí. Existuje spoustu druhů lásky: láska mateřská, romantická, sebeláska,… A existuje také spousta způsobů, jak lásku projevovat. Jak se správně dá tento pocit vyjadřovat?

Než budete schopni milovat někoho jiného, musíte se naučit mít rádi sebe. To znamená přijmout všechny své vlastnosti, dobré i špatné, vyrovnat se se svými problémy, ať už z minulosti nebo současnosti. A také to znamená zapracovat na svém sebevědomí, protože pouze tak oceníte, kdo ve skutečnosti jste. Pouze potom můžete opravdu milovat ostatní.

Láska ve vztahu znamená vyvinout velké množství úsilí a stále na vztahu pracovat, aby fungoval. Je potřeba s partnerem otevřeně probírat, co od vztahu očekáváte a kam se bude dále ubírat. Pokud chcete dlouhodobý vztah, musí jej chtít i váš partner. Teprve po tomto vyjasnění svých pocitů můžete začít budovat opravdový a pevný vztah.

Ve vztahu se k sobě chovejte tak, aby se váš partner pro vás cítil stále výjimečný. Nebojte se vyjadřovat svou zranitelnost před partnerem, sdílejte spolu strach, smutek, bolest i zklamání. Těmito pocity se před partnerem sice stáváte zranitelní, ale umožňujete mu tak, aby vás podpořil a pomohl v těžkých chvílích. Budujete tak mezi sebou pevné pouto a důvěru.

Stejně jako se život děje v cyklech i láska zažívá své vzestupy a pády. Nelekejte se proto, když právě ve vztahu zažíváte po počáteční přitažlivosti horší období, okamžikem se to může zase změnit.

Další důležitou složkou pevného vztahu jsou doteky. Dotyk nemusí být pouze sexuální, ale také konejšící, vyjadřující lásku a něhu. Je to způsob, jak zůstat s partnerem ve spojení beze slov. Vyjadřujete mu tím náklonnost, podporu a další pozitivní emoce.

Nejpevnější vztah vzniká, když se s partnerem stanete partnery i v životě. To znamená, že společně budete čelit životním výzvám, budete společně hledat řešení problémů a své společné soužití dovedete k naprostému souznění a porozumění jeden druhému.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]