Jak dobře kreslit – Jak se naučit kreslit hezky online

5
(2)

Umět krásně kreslit vyžaduje určitou praxi a ochotu zkoušet to znovu a znovu. Dobrá kresba vyžaduje zaměření na techniku a styl. Čím více se dozvíte o technikách kreslení a čím více je procvičíte, tím dřív skončíte s vytvářením dobrých snímků. V tomto článku vám poradíme, jak dobře kreslit.

Příprava na kreslení

Nutné je připravit si vhodné potřeby na kreslení. Vyberte si vhodnou tužku (ne na rýsování, ale na kreslení – jedná se o měkčí tužky) nebo uhel. Tato tužka by měla být vždy ostrá. Stejně důležitá je volba papíru. Nakupujte skicáky a další papíry, které jsou ke kreslení přímo určeny. Předtím, než začnete kreslit, si umyjte ruce, aby nedošlo k ušpinění papíru.

Přemýšlejte o tom, co chcete kreslit

Než začnete, nejprve si představte obrázek, který chcete nakreslit, v hlavě. Plánování dopředu vám umožní zjistit, jaké konkrétní techniky budou nejlépe pracovat s vybraným tématem. Vhodná témata pro kreslení pro začátečníky jsou lidé, zvířata, zátiší (stálé objekty) a krajina.

Základní tvar objektu

Začněte tak, že si načrtnete základní tvar objektu. Pokuste se obraz rozdělit na základní tvary nebo formy. Použijte kruhy, čtverce, trojúhelníky a obdélníky, které reprezentují největší části objektu. Věnujte zvláštní pozornost vztahům; například jeden objekt je dva a půlkrát vyšší než ten vedle něj a dvakrát tak široký. Při skicování použijte malé a jemné čáry tužkou, abyste mohli rychle a lehce kreslit.

Vymažte a překreslujte podle potřeby

To lze provést tak často, jak chcete, dokud nebudete přesvědčeni, že základní tvary vypadají dobře. Čím více úsilí vynaložíte na správné kreslení základních tvarů, tím přesvědčivější a působivější bude vaše kresba. Přejděte na kresbu, když jste spokojeni s tvarem a obrysem. Přidávejte malé, šikovné čáry pro zvýšení detailu a pro zobrazení světla a stínu.

Dokončete práci s linkami

Projděte linky jemným hrotem nebo ostrou tužkou. V tomto okamžiku můžete do tmavších oblastí přidat podrobnosti pomocí pevných čar. Pokud chcete, můžete přidat i barvy.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 2.7]