Jak dobře a správně mluvit – Dobrá komunikace je klíčem k úspěchu!

0
(0)

Dobrá komunikace je klíčem k úspěchu, ať už hovoříte před velkým publikem nebo se snažíte prosadit svůj názor. Pokud chcete vědět, jak dobře a důvěrně mluvit, musíte věřit v sebe, mluvit pomalu a pečlivě a mít silné přesvědčení o tom, co říkáte. Chcete-li vědět, jak znějí inteligentní a přemýšlivý při hovoru, podívejte se na krok 1 a začněte.

Mluvte sebevědomě

1. Uvádějte své názory s přesvědčením. Nepřesvědčujte o něčem někoho, čemu sami nevěříte. Nemusíte být arogantní ani chtít od ostatních schválení.

2. Oční kontakt pomůže ostatním poslouchat vaši řeč. Najděte několik přátelských tváří, na něž se budete soustředit, pokud mluvíte k většímu publiku. Pokud se podíváte dolů na podlahu, nevypadáte přesvědčivě. Pokud se naopak budete rozhlížet, lidé si budou myslet, že se nudíte.

3. Chvalte se každý den, to podpoří vaši sebedůvěru. Nemusíte si myslet, že jste dokonalí, jen si připomeňte všechny skvělé věci, kterých jste dosáhli.

4. Poznejte své publikum. Když víte, s kým mluvíte, budete sebejistější. Pokud se obracíte k velkému publiku, je důležité vědět, odkud pocházejí, kolik jich je a jaké jsou obecné znalosti o vašem tématu.

5. Mluvte zřetelně, pomalu (ale ne zpomaleně), hlasitě a artikulujte.

6. Zaměřte se na sebejistou řeč těla. Stůjte rovně s rukama volně podél těla. Pokud máte tendence gestikulovat, vezměte si do ruky tužku. Příliš nepřecházejte, ale několik kroků je dovoleno. Dívejte se do tváří těch, ke kterým mluvíte, nikoli na podlahu. Udržujte tvář i svůj postoj uvolněné.

7. Vyberte si téma, o které se vážně zajímáte. To, nakolik ho znáte a nakolik mu věříte, dokáže ovlivnit také to, jak vás budou lidé vnímat jako řečníka. Pomůže vám to také zvýšit vaši sebejistotu, budete vědět, že vás nemohou překvapit případné dotazy publika.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]