Co potřebuji v těhotenství – Vše co by měla těhotná žena vědět

0
(0)

I když každé těhotenství je jiné, některé druhy těhotenského vybavení vám pomůže zpříjemnit si a zajistit bezpečí pro sebe i vaše miminko těchto čtyřicet týdnů. Co všechno budete v těhotenství potřebovat?

První trimestr

* Prenatální vitamíny: označují se také jako těhotenské vitamíny. Tyto můžete začít brát již před začátkem těhotenství a pokračujete v užívání po celou dobu těhotenství. Doporučené množství kyseliny listové je 400 mg.

* Dobrá kniha o těhotenství. Dobrý zdroj, který vám popíše, co vás v těhotenství čeká, co je normální a co není normální, je důležitý z toho důvodu, že vás v mnoha případech dokáže uklidnit.

* Hydratační krém. Spousta žen si stěžuje na suchou a svědící kůži, kterou může uklidnit právě hydratačním krémem.

Druhý trimestr

* Těhotenský břišní pás. Tento pás vám poskytne speciální podporu pro vaše břicho a pomůže vám předcházet těhotenským bolestem zad.

* Pohodlné boty. Zvolte pohodlnou obuv bez podpatků.

* Nové podprsenky. V těhotenství se obvykle prsa zvětšují, proto je potřeba nakoupit si i větší podprsenky.

* Těhotenské oblečení. Pohodlné těhotenské oblečení je důležité pro pohodlí maminky a bezpečí miminka.

* Antacida. Pálení žáhy je během těhotenství běžné a může způsobit značné nepohodlí, takže si s předstihem pořiďte antacida. Poraďte se se svým lékařem o užívání jakýchkoli léků.

Třetí trimestr

* Autosedačka. Nyní už je čas myslet více na miminko. Nemocnici jednoduše nemůžete opustit bez pořádné autosedačky.

* Dětská postýlka. Pořiďte takovou dětskou postýlku, která se vám bude pro vaše miminko zdát co nejlepší. Není potřeba utrácet velké peníze, uvědomte si, že dětskou postýlku budete používat pravděpodobně jen první tři roky dítěte.

* Výbavička novorozeněte. To je kapitola sama o sobě. Již v porodnici budete potřebovat určité oblečky, jako jsou pyžama, bodyčka, ponožky, čepičky, bryndáčky a další oděvy. Dále pak přikrývky a ručníky a spoustu dalších věcí.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]