Co potřebuji k založení bankovního účtu

0
(0)

Bankovní účet potřebuje každý, kdo chodí do zaměstnání. V dnešní době už téměř neexistuje vyplácení výplaty tzv. „na ruku“. Běžný účet se ale hodí již také studentům střední školy, kam jim rodiče mohou zasílat peníze na internátní školy kdykoli bude potřeba. Spousta takových studentů si přivydělává na brigádách, kde se jim běžný účet taktéž bude hodit.

Podle čeho vybírat bankovní účet?

Existuje spousta bankovních institucí a spousta druhů bankovních účtů. Tyto bankovní účty si vybírejte tak, aby byly co nejvýhodnější pro vás – vždyť je tolik institucí, ze kterých si můžete vybírat! Ptejte se na poplatky, které se k účtům vážou, nejběžnější je například poplatek za vedení účtu. Dívejte se také na úroky – co se týče běžného účtu, tak vás tento faktor asi příliš zajímat nebude, u spořicích účtů ale už ano.

Kdo má právo založit bankovní účet?

Založit si bankovní účet může každý, a to i například osoby mladší 18 let či 15 let. Osoby, které prošli osobním bankrotem, jsou oprávněny založit si pouze základní nebo spořicí účet. Jiný typ účtu (např. kontokorentní ne).

Co potřebuji k založení bankovního účtu?

K založení bankovního účtu vám postačí občanský průkaz či jiný průkaz, který prokáže vaši totožnost (u osob do 15 let to je rodný list či občanský průkaz zákonného zástupce).

Jaké jsou druhy účtů?

K založení různých účtů vám postačí registrace přes internet. Poté se ale musíte dostavit na pobočku a předložit občanský průkaz (nebo ho poslat bance naskenovaný). Jaké jsou ale druhy bankovních účtů?

* Základní bankovní účet – Jedná se o klasický účet, kam můžete vkládat peníze, vybírat je a platit z něj účty. Není zde možnost automatického přečerpání.

* Běžný účet – Je v podstatě základní bankovní účet obohacený o funkci platební karty, kterou můžete používat při platbě v obchodech. Navíc máte možnost sjednání automatického úvěru při přečerpání hotovosti.

* Spořicí účet – Zde získáte největší úrok. Není k němu platební karta, avšak bezhotovostní placení většinou dovolené je. Slouží k tomu, abyste si naspořili určitou peněžní hotovost.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]