Co potřebují akvarijní rybičky – Jak je chovat?

0
(0)

Rybičky mohou být skvělým způsobem, jak projasnit interiér vašeho domu. Vhodným akváriem – nebo soustavou akvárií – je také možné oddělit jednotlivé prostory. Krásným doplňkem vaší domácnosti ale budou jen tehdy, budete-li se o ně dobře starat. Co potřebují rybičky? Jaké základní požadavky musíte splnit? Čtěte dál.

Vyžadují rybičky nízkou údržbu?

Obecně řečeno, sladkovodní ryby jsou levnější a poměrně nenáročné na péči. Mohou s nimi být také mnohem menší potíže, než s ostatními druhy mazlíčků. Ryby mají stejné základní potřeby jako ostatní zvířata, včetně potravin, vody a správného prostředí. Právě proto, že ryby žijí ve zcela odlišném prostředí než lidé a jiní savci, jsou na nás úplně závislé. Takže rybičky jsou nenáročné na péči, ale nezbytnou podmínkou je pravidelné čištění akvária. A to může být obtížné.

Krmení

Ryby nemají žaludky, takže nikdy nevědí, kdy přestat jíst. Když krmíte ryby, dávejte jim jen tolik potravy, aby mohli jíst dvě až tři minuty jednou nebo dvakrát denně. Avšak závisí to také na druhu rybiček – každý druh má o něco jiné požadavky. Překrmování je jednou z nejčastějších chyb, kterých se majitelé ryb dopouštějí. Zlaté rybky jsou obzvlášť bezstarostné a mohou přežít až dva týdny bez jídla (i když se to příliš nedoporučuje).

Čištění akvária

Každé akvárium potřebuje pravidelně měnit vodu a testovat pH. Tím zajistíte, že vaše ryby žijí ve správných podmínkách. V závislosti na velikosti akvária a filtračního systému, budete muset provádět týdenní částečnou výměnu vody. Jednou za měsíc je potřeba vyčistit a vyměnit vodu v celém akváriu. Některé druhy ryby, jako jsou například zlaté rybky, mohou vyžadovat častější výměnu vody.

Udržování čistoty akvária

Čistotu v akváriu vám může pomoci vhodný filtrační systém, stejně tak někteří živočichové (jedná se zejména o takové druhy, které se přisávají na sklo akvária, jako je například ancistrus). Překrmování rychle znečišťuje vodu. Sledování hladiny pH vašeho akvária a sledování všech viditelných kontaminantů a znečišťujících látek je dobrým ukazatelem toho, jak často je třeba měnit vodu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]