Co potřebuji k uzavření povinného ručení

0
(0)

Pokud vlastníte auto, pak povinné ručení je něco, co ze zákona musíte mít. Pokud ne, hrozí vám za to vysoké pokuty. Dnes už povinné ručení nabízí snad každá pojišťovna, navíc jeho zřízení není nic složitého. Pro začátek si proveďte kalkulaci ceny – k čemuž budete potřebovat některé technické údaje o vašem autě, jako je objem motoru, rok výroby atd. Bude se vám tedy hodit mít po ruce technický průkaz. Takto můžete získat nejlevnější povinné ručení.

Nebo můžete využít služeb pojišťovacího agenta – nejlépe takového, který zajišťuje pojištění pro několik různých pojišťoven a bude schopen vám nabídnout hned několik cenových kalkulací od pojišťoven. Výhoda pojišťovacího agenta spočívá také v tom, že vám dokáže domluvit případnou slevu u pojišťovny, která může činit i docela podstatnou částku – klidně ve stokorunách!

Vyberte si pojišťovnu

Podle ceny a podmínek si vyberte pojišťovnu, která vám bude nejvíce vyhovovat (některé pojišťovny nabízí pojištění čelního skla navíc či jiné výhody). Pokud pojišťujete auto prostřednictvím pojišťovacího agenta, pak mu stačí předložit technický průkaz auta a váš občanský průkaz a máte hotovo. O zbytek se postará agent, který zajistí podpisy smluv a odeslání zelené karty na vaši adresu (nebo v dnešní době již e-mail). Následně vám poštou přijde tzv. „zelená karta“.

Pokud pojišťujete své auto přes internet, pak si pojišťovnu vyberete kliknutím na nabídku. Nyní budete muset zadat údaje o svém vozidle, které najdete v technickém průkazu, a také si zvolíte případná připojištění. Uvedete také své osobní údaje, které jsou nutné pro vyplnění smlouvy. Následně potvrdíte zadané údaje, pojistné podmínky i smluvní ujednání.

Dočasná zelená karta

V případě internetového sjednání smlouvy o povinném ručení obdržíte dočasnou „zelenou kartu“, podepsanou smlouvu a údaje pro zaplacení. Auto můžete začít používat již od data, které jste si zvolili na pojistné smlouvě. Po zaplacení vám pojišťovna zašle platnou „zelenou kartu“ s platností na 1 rok.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]