Co potřebuji do autoškoly

Téměř každý mladý člověk touží po tom, udělat si řidičský průkaz a pořídit si vlastní auto. Velké množství z nich také ještě před osmnáctými narozeninami skutečně začnou navštěvovat autoškolu a učit se řídit. Vždyť v dnešním světě už to někdy bez řidičského průkazu nejde ani při hledání nové práce. Ať už jste jakéhokoli věku, rozhodně je pro vás výhodné, pořídit si řidičský průkaz. Co je k tomu potřeba?

Vyberte si autoškolu

Nejprve si zvolte vhodnou autoškolu. Můžete si vybírat podle toho, jak daleko to máte na dojíždění, kolik autoškola chce za školné (což se většinou příliš neliší) nebo také na doporučení známých. Po zvolení autoškoly už stačí jen poslat přihlášku k výuce. Většina autoškol přijímá nové žáky celoročně, bez ohledu na roční období. Většinou je možné přihlášení i online na webových stránkách příslušné autoškoly.

Co je potřeba pro přihlášení se do kurzu?

Pokud chcete poslat přihlášku do autoškoly, budete ve většině případů potřebovat následující:

* Vyplněnou a podepsanou „Žádost o řidičské oprávnění“.

* Vyplněný posudek od vašeho obvodního lékaře, že jste způsobilí k řízení motorových vozidel. Ten stojí cca 500 Kč. Tento posudek nesmí být starší než 3 měsíce.

Vhodné je kontaktovat přímo tu autoškolu, kterou jste si vybrali, abyste zjistili, zda nemá svůj vlastní formulář k vyplnění, či zda nechce ještě nějaké jiné dokumenty. Obecně by vám ale měly postačit tyto dva dokumenty.

Jaké další podmínky musí uchazeč o řidičské oprávnění splňovat?

1. Do autoškoly můžete chodit ještě před tím, než dosáhnete věku potřebného pro provoz dopravního prostředku – v případě auta je to například věk 18 let. Avšak ke zkouškám se můžete přihlásit až tehdy, kdy dosáhnete 18 let.

2. Nesmíte mít udělen zákaz řízení motorových vozidel.

Může se hodit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *