Jak správně zapojit WiFi router – Co vše je k tomu potřeba?

0
(0)

K zapojení wifi připojení je potřeba, aby vám váš poskytovatel internetu zapojil kabelovou zásuvku. Ale ani pak nemáte vyhráno, a to i v případě, že vám poskytovatel zapojí i Wi-Fi router. Po čase se totiž může stát, že ho potřebujete vyměnit za nový. Jak tedy zapojit wifi připojení?

Co potřebuji k zapojení wifi připojení?

Budete potřebovat Wi-Fi router, což je jakási krabička, která na vyhrazeném místě (u vás doma, v kanceláři nebo v celé firmě) vytvoří bezdrátovou síť. S pomocí této sítě můžete čerpat internet od svého poskytovatele na nejrůznějších zařízeních – počítače, notebooky, tablety, chytré telefony, chytré hodiny, propojení několika domácích zařízení a mnohé další.

Jak začít?

Každý router by měl mít návod k použití. Někdy je ale (zejména u méně kvalitních výrobků) návod pouze v cizích jazycích. Jak tedy na to? I když je Wi-Fi router zdrojem bezdrátové připojení, sám kabely má. Kabely je potřeba zapojit – jeden je napájecí kabel a druhý kabel, který zapojíte do zásuvky od svého internetového poskytovatele (zásuvka je označená jako WAN či Internet). Tyto kabely jsou součástí balení Wi-Fi routeru. Dále pak zapojte kabel k vašemu počítači – ten je označený jako LAN.

Nastavení bezdrátové sítě

Router se nastavuje pomocí webového prohlížeče. Tam, kde obvykle píšete www.něco.cz stačí zadat adresu, kterou najdete v manuálu nebo přímo nalepenou na routeru. Skládá se z několika čísel oddělených tečkou (pravděpodobně to bude 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1). Zde je potřeba zadat přihlašovací údaje, které najdete tamtéž, co adresu.

Pomocí položky WAN, kterou najdete v prohlížeči, zadejte parametry od vašeho poskytovatel internetu. Najdete je na objednávce nebo některém z dopisů o zřízení služby. Budete potřebovat:

* IP adresa,

* Maska,

* Brána (gateway),

* DNS server.

Nastavení wifi

Běžte do menu, které je označeno jako wireless nebo Wi-Fi. Zde bude potřeba zadat:

* SSID (název sítě, který si sami vyberete – například Novákovi).

* Heslo (toto heslo musíte vyplnit na každém přístroji, který budete chtít zapojit do vaší bezdrátové sítě.

* Pokud je potřeba, zvolte zabezpečení typu WPA-PSK nebo WPA2-PSK

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]