Jak si zkontrolovat DPH

0
(0)

Odvody DPH jsou poměrně složitou záležitostí. I velké firmy si k těmto účelům často najímají odborníky. Pro správný odvod DPH je důležité zjistit si, zda je váš obchodní partner plátce nebo neplátce. Pokud je plátce, můžete si ho ověřit v „Registru plátců DPH“, což je systém, který poskytuje ministerstvo financí (Generální finanční ředitelství ČR). Po jeho vyhledání na webových stránkách můžete podle DIČ (daňového identifikačního čísla) najít, zda váš partner skutečně mezi plátce DPH patří.

Nespolehliví plátci DPH

Avšak i s plátci DPH může být problém, a to ohledně jejich spolehlivosti. V poslední době se počet takovýchto nepoctivých plátců zvyšuje. A pokud nechcete ručit za nezaplacenou daň ze zdanitelného plnění, je dobré, když budete vědět, zda si ověřit, jestli vaši obchodní partneři patří mezi spolehlivé plátce. Zjistit to můžete jednoduše na daňovém portále, kde si podle DIČ plátce daně vyhledáte a zjistíte, zda je spolehlivý.

Generální finanční ředitelství

Generální finanční ředitelství ČR poskytuje ověření spolehlivosti plátce DPH, a to třemi způsoby:

* Telefonicky na čísle +420 296 854 201. * E-mailem na vies.dph@fs.mfcr.cz.

* Písemně na adrese:

Generální finanční ředitelství ČR Oddělení – Mezinárodní spolupráce při správě DPH Lazarská 15/7 117 22 Praha 1

Kromě Generálního finančního ředitelství můžete využít také internetové stránky Evropské komise, kde si můžete zkontrolovat také zahraniční subjekty. Dále pak se můžete informovat na příslušném finančním úřadě – a to telefonicky, e-mailem, písemně nebo osobně.

Včasnou kontrolou svého obchodního partnera se můžete vyvarovat řadě problémů způsobených nesprávnými či neúplnými odvody DPH. Vždy spolupracujte pouze se spolehlivými osobami a sami buďte jednou ze spolehlivých osob.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]