Jak opravit díru ve zdi (v sádrokartonu) – Čím zadělat díry ve zdi?

0
(0)

Stěny mohou být poškozeny různými způsoby, od otvorů a trhlin až po velké díky. Každý typ problému má velmi odlišné řešení, jehož obtíž závisí do značné míry na rozsahu škody. My se zaměříme na to, jak opravit malé trhlinky i chybějící roh.

Oprava malých děr ve zdi či sádrokartonu

1. Kupte si vhodný prostředek, který vám opravu usnadní. Zvolte omítky nebo spravstěn, které vystačí na drobné oděrky a díry.

2. Tento prostředek jednoduše rozprostřete na díru nebo oděrek pomocí zednické lžíce.

3. Vyhlaďte povrch. Cílem je, aby přechod mezi stěnou a novou vrstvou byl co nejméně viditelný. Můžete k tomu použít navlhčenou tkaninu.

4. Vše nechte řádně vysušit a použijte barvu, je-li to potřeba.

Oprava větších děr ve zdi či sádrokartonu

1. Na opravu větších děr budete potřebovat mnohem více pomůcek. Sežeňte si všechny v předstihu (PET lahev s vodou, kladivo a hřebík, kbelík na maltu, zednická lžíce, hladítko (jedno klasické a jedno s filcem), pytel suché malty.

2. Do víčka PET lahve udělejte hřebíkem a kladivem díru. Naplňte lahev vodou a uzavřete takto upraveným víčkem. S pomocí takto upravené lahve navlhčete díru.

3. Připravte si maltu podle návodu na obalu a pomocí zednické lžíce ji naneste na navlhčený prostor.

4. Hladítkem vyhlaďte.

5. Po zaschnutí můžete případně vyhladit brusným papírem.

6. Poté naneste barvu, je-li to potřeba.

Oprava uraženého rohu ve zdi

Uražený roh se dříve spravoval s pomocí sádry, ta ale brzy vypadne. Dnes už se používají speciální tmely, které byly vyvinuty právě k účelu spravení uraženého rohu. Budete ale potřebovat trochu vlastní zručnosti, ale obecně je tmelení jednoduché. Používá se konkrétně omítkový tmel určený na uražené rohy. Čím kvalitnější, tím lépe půjde zpracovat.

1. Z jedné strany rohu připevníme rovnou lať pomocí zednických háčků (použijte vodováhu pro zajištění maximální přesnosti).

2. Zatmelujte – každý tmel má návod k použití.

3. Poté lať přibijte z druhé strany.

4. Zatmelte.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]