Co potřebuji pro štěně – Jaké věci mít připravené?

0
(0)

Chystáte se pořídit si štěně? Je to váš první pes a nechcete nic zanedbat? Pokud se chcete informovat o tom, co všechno budete pro svého nového člena rodiny potřebovat, je tento článek určen právě pro vás. A je dobře, že jste si článek vyhledali, protože to o vás ukazuje, že jste zodpovědná osoba, která si uvědomuje, že štěně není jen zábava, ale také hodně práce.

Připravte se na štěně!

Ještě předtím, než si štěně přinesete domů, mu musíte několik věcí zajistit.

* Kvalitní strava pro štěňata.

* Mísa na vodu a na jídlo.

* Pelíšek nebo polštář, bouda – prostě místo, kde bude vaše štěně spát.

* Vodítko, postroj, obojek.

* Hračky pro štěně (5-6 ks).

* Kartáč na srst (štětiny dle srsti vámi zvoleného pejska).

* Šampon pro štěňata.

* Kvalitní kleště na drápky.

Kvalitní strava pro štěňata

Speciální krmivo pro štěňata obsahuje více živin, než krmivo potřebné pro dospělé psy. Díky těmto živinám navíc se štěňata správně vyvíjí a rostou. Ve většině případů vám chovatel sám doporučí určitý druh krmiva, na který je vaše štěňátko zvyklé. Pokud ne, zeptejte se svého veterináře. Je důležité zaměřit se také na to, že štěňata většího plemene budou potřebovat jiný druh krmiva, než malá plemena.

Jaké zvolit misky pro psa?

Obecně se doporučují spíše nádoby z keramiky nebo nerezové oceli, protože jsou snadno čistitelné a neobsahují bakterie, jako například plastové misky. Kromě toho keramické a nerezové misky můžete vložit do myčky a výrobci je poskytují v mnoha různých designech, velikostech a barevných provedeních.

Klec na štěně

Klec na štěně využijete tehdy, když se rozhodnete se svým štěnětem cestovat. Vlakem nebo autem. Dobré je, pokud své štěně budete zavčas na toto zařízení učit. Pro menší plemena si vystačíte s přepravní bednou. Dbejte na to, aby mělo štěně při přepravě dostatečný prostor i v rámci přepravní klece nebo bedny.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]