Co potřebuji k odhlášení vozidla – Co je nutné doložit a jak postupovat

0
(0)

Pokud se vaše vozidlo stane nepojízdné, je dobré ho odhlásit. Důvodem je to, že i když necháte své auto stát v garáži, i tak je potřeba platit povinné ručení. Dlouhá léta se nemusí nic dít, ale pokud chcete mít pořádek ve svých věcech, měli byste řádně své vozidlo odhlásit z registru. Co potřebujete k odhlášení vozidla?

Kdo může odhlašovat vozidlo?

Odhlásit vozidlo z registru vozidel může osoba zodpovědná za provoz vozidla – ta osoba, která na sebe vozidlo kdysi přihlásila. V případě, že vozidlo odhlašuje někdo jiný, než vlastník vozidla, je důležité přinést také plnou moc.

Je nutná osobní návštěva úřadu – konkrétně dopravně správních činností. Většinou se jedná o stejné místo, kde si měníte řidičský průkaz (stejná budova, ale jiná přepážka). Formulář s názvem „Žádost o vyřazení silničního vozidla z provozu a zápis zániku silničního vozidla“ si můžete vytisknout a vyplnit ještě předtím, než se na úřad dostavíte. Případně tento formulář dostanete na autovrakovišti.

Doklady k vozidlu

Pokud chcete odhlásit své vozidlo z registru vozidel, vezměte si s sebou následující doklady:

* Velký technický průkaz.

* Malý technický průkaz (ORV – osvědčení o registraci vozidla).

* SPZ – registrační značky.

* Doklad o ekologické likvidaci – dostanete na autovrakovišti.

* Svůj průkaz totožnosti (občanský průkaz), v případě firemního auta také živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku.

Nejprve je tedy důležité vzít své auto na vrakoviště, kde dojde k vystevení dokladu o ekologické likvidaci. Nyní máte deset dnů na to, abyste si podali žádost o vyřazení vozidla z evidence motorových vozidel.

Proč vymazat vozidlo z evidence?

* Pokud má vozidlo registrační značky, musíte platit povinné ručení. Vyřazení vozidla z registru je zcela bez poplatků. Tím můžete ušetřit i tisíce korun ročně.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]