Jak správně umýt okna – Tipy na správné mytí oken

0
(0)

Správné mytí oken znamená umýt svá okna co nejrychlejším způsobem za dosažení křišťálově čistých výsledků. Pokud jednou zkusíte umýt svá okna stěrkou, už nikdy se nevrátíte k papírovému ručníku. Stěrky zanechají vaše okna s nádherně čirým sklem a ve zlomku času. Podívejte se na to, jaké základní vybavení budete potřebovat a na jednoduché kroky k dosažení správného mytí oken.

Základní vybavení

Kvalitní nástroje na mytí oken jsou nezbytností. Budete potřebovat stěrku, kbelík, houbová stěrka, mycí prostředek a několik hadříků nebo malých ručníků, které nebudou pouštět chlupy. U své stěrky pravidelně kontrolujte gumovou čepel. Časem se okraj čepele rozřeže nebo zaoblí. Pokud vaše stěrka opouští pruhy nebo prostě nevykazuje nové vlastnosti, neváhejte čepel vyměnit.

Postup čištění

Připravte si kbelík, který naplníte vodou. Postačí asi lžička mycího prostředku, kterou přidáte do vody ve kbelíku. Pokud je horko, můžete použít studenou vodu. Použít můžete klasickou houbu nebo houbovou stěrku – je to na vás. Tu namočte do připravené vody, vyždímejte a vydrhněte s ní okno. Zbavte ho všech nečistot. Nezapomeňte se zaměřit na rohy oken. Každý centimetr skla by měl být pokryt vodou se saponátem. Svou houbou můžete pohybovat zprava doleva, i shora dolů.

Na řadu přichází stěrka

Pokud používáte stěrku, kterou jste již delší dobu měli doma, vyčistěte její gumu před tím, než ji přiložíte k okenní tabulce. Poté můžete stěrku přiložit do horního rohu okna a jedním plynulým pohybem vedete stěrku po skle směrem dolů. Takto zbavíte okno přebytečné vody a zanecháte ho nádherně průzračné. Stírat můžete také tak, že stěrku povedete zprava doleva – v takovém případě je potřeba začít na horní straně okna. Po každém stěru můžete stěrku otřít čistou utěrkou nebo ručníkem. Touto utěrkou můžete poté utřít také případnou přebytečnou vodu z okna.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]