Jak dobře investovat do bydlení – Uvádíme pár rad

0
(0)

Říká se, že investice do bydlení je jednou z nejbezpečnějších investic. Možná i vy máte dostatek finančních prostředků k tomu, abyste je mohli investovat. Jaké existují investice do bydlení a jak dobře investovat? Existuje hned několik způsobů.

1. Investice do skutečných nemovitostí

Tato investice znamená, že si koupíte dům nebo byt, který budete dále pronajímat. Výdělek plynoucí z pronájmu pak bude vaším ziskem. Návratnost investice je dlouhá, ale pokud vhodně zvolíte lokalitu, poměrně stabilní. Vhodné zvolení lokality znamená koupit si byt tam, kde je poptávka po pronájmech – například ve studentských městech či větších městech, kam se lidé stěhují za prací.

2. Investujte do investičních fondů

Nemusíte si kupovat přímo nemovitost, stačí investovat do realitních podílových fondů. U těchto fondů hledejte co nejmenší vstupní náklady. Podívejte se také na investiční minulost společnosti, do které chcete investovat. Podle délky trvání společnosti a jejích výsledků se můžete jednoduše rozhodnout, komu své peníze svěříte.

3. Investujte do REIT (nemovitostní investiční trust)

Jedná se o druh společnosti, která se zabývá obchodem s nemovitostmi – vlastní je, pronajímá, spravuje a investuje do dalších nemovitostí. Spotřebitelé investují do REIT, protože chtějí investovat do nemovitostí bez držby fyzického majetku. REIT vám přesně toto umožní a zároveň bude moci diverzifikovat své podíly na základě typu třídy nemovitostí, kterou každá společnost REIT investuje.

4. Investujte do společnosti zaměřené na nemovitosti

Existuje mnoho společností, které vlastní a spravují nemovitosti, aniž by fungovaly jako REIT. Rozdíl je, že je budete muset déle hledat a mohou platit nižší dividendu než REIT. Společnosti, které se zabývají nemovitostmi, mohou například zahrnovat hotely, provozovatele letovisek, společnosti zabývající se timesharem a komerční developery.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]