Za jak dlouho se vytahují stehy – Kdy se vytahují stehy?

Stehy se používají po mnoha různých typech operací k uzavření ran nebo řezů. Stehy jsou materiály, které se používají k uzavření řezu. I když jsou stehy běžné, stále vyžadují zvláštní lékařskou péči. Pokud se rozhodnete odstranit si stehy na vlastní pěst, můžete dost riskovat. Většina lékařů dává přednost tomu, když vám stehy odstraní sami.

Proč si nechat odstranit stehy lékařem?

Pokud vám lékař odstraňuje stehy, tak zároveň sleduje, jestli nemáte známky nějaké infekce, zda se vaše rána dobře hojí a je uzavřená (což je důvod, proč byly stehy aplikovány). Lékař také pozná, kdy je čas stehy vytáhnout. Pokud jsou stehy odstraněny příliš brzy, rána se může zase otevřít, což může způsobit infekci nebo může způsobit horší jizvu. Obecně platí, že pokud je rána červená nebo oblast kolem ní nateklá, pak není čas k odstranění stehů.

Kdy je čas vytáhnout stehy?

To závisí na spoustě faktorů: jak velké je napětí na kůži, zda se jedná o kuřáka, důležitý je také věk pacienta a jeho zdravotní stav. Někteří pacienti používají katabolické steroidy, které zvětšují jejich svaly, ale zvyšují křehkost kůže. V ráně se mohou vyskytnout infekce nebo se pomaleji hojí – to vše ovlivňuje, za jak dlouho mohou vaše stehy být vytaženy.

Obecně se ale má za to, že délka vytažení stehů je:

* Obličej: 5-7 dní.

* Ruce: 7-14 dní.

* Další oblasti: 7-21 dní.

Jak se stehy odstraňují?

V dnešní době již existují i vstřebatelné stehy, které se často používají pro vnitřní šití. Materiál vstřebatelných (absorpčních) švů je navržen tak, aby se časem rozpadal a rozpustil se. Neabsorbovatelné švy musí být odstraněny. Nebudou se rozpouštět. Proces odstraňování neabsorbovatelných švů je poměrně jednoduchý. Potřebujete ostré nůžky, které jsou sterilizované. Taktéž oblast kolem stehů musí být řádně omytá. Lékař odstřihne stehy v místě suku a poté je jemně vytáhne.

Může se hodit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *