Jak zkontrolovat zboží na dobírku – Vše o dobírce

0
(0)

Objednávání zboží z internetu je dnes již běžnou záležitostí. U neznámých dodavatelů nebo u těch, které ještě nemáme ozkoušené, se vyplatí objednat zboží na dobírku. Jedině tak máte zaručeno, že vám dodavatel skutečně musí „něco“ poslat, aby dostal své peníze. I tak ale není jisté, že obsah v balíku je skutečně to, co jste si objednali. Jak tedy zkontrolovat zboží na dobírku?

Platba na dobírku

Platba na dobírku je jednoduše řečeno platba, kterou vydáte za dodané zboží. Toto zboží vám může doručit přepravní společnost až domů, nebo si je můžete nechat na poště nebo výdejním místě. Zboží tak dostanete ihned po zaplacení. Protože se jedná o velice oblíbenou metodu platby zboží z internetu, není žádným překvapením, že dodavatelé vycházejí vstříc, a například na výdejních místech a poštách je již možné platit jak v hotovosti, tak také na dobírku.

Kontrola obsahu balíku

Svůj balík si můžete překontrolovat až po zaplacení. Důvodem je to, že přepravní společnosti ani Česká pošta nezodpovídají za to, co je v balíku. Jejich odpovědností je přeprava balíku. V případě nesrovnalostí je tedy nutné celou situaci řešit přímo s odesílatelem. V první řadě tedy zkontrolujte, zda není balíček nějakým způsobem pomačkán nebo rozbalen. V případě, že vidíte poškození balíku, pak můžete zásilku reklamovat přímo u přepravní společnosti.

Dorazilo to, co jste si neobjednali

Pokud po rozbalení zjistíte, že obsah balíku je jiný, než to, co jste si objednali, musíte kontaktovat odesílatele a domluvit se s ním na reklamaci. Při nákupu na internetu by vrácení zboží a následné vrácení peněz neměl být problém – do 14 dní tak můžete učinit i bez udání důvodu.

Nákup zboží z druhé ruky

Pokud jste ale nakoupili zboží od fyzické osoby, která vám místo mobilního telefonu poslala pytlík fazolí, pak co nejrychleji kontaktujte policii. Ta může pozdržet vyplacení dobírkové částky odesílateli až do doby, kdy se celá záležitost prošetří.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]