Jak zkontrolovat kredit – O2, Vodafone a T-Mobile

0
(0)

I když jsou v dnešní době pořád oblíbené paušály na telefony, stále existuje dost lidí, kteří si kredit pravidelně dobíjí. Každý druh operátora má trošku jiný způsob, jakým můžete ověřit stav a platnost svého kreditu. Pojďme se podívat na jednotlivé způsoby podle druhu operátora.

O2 – *104*#

Pokud chcete zjistit výši svého kreditu a máte-li O2 jako svého operátora, pak vymačkejte na displeji symboly *104*# – tato čísla jednoduše odešlete jako hovor (tj. jako byste chtěli na toto číslo zavolat). S pomocí tohoto kódu ale můžete zjistit navíc i to, kolik vás poslední hovor stál – stačí „zavolat“ na č. *104*1#. Některé telefony mají tuto možnost přednastavenou v uložených číslech. Zkuste se podívat do svých kontaktů, zda ji tam nenajdete.

T-Mobile – *101#

Také T-Mobile poskytuje možnost zjištění výše kreditu. Stačí vytočit číslo *101# a poslat jako hovor. Odpověď vám přijde v zápětí – buď jako SMS nebo jako systémová zpráva, kterou si přečtete na displeji svého telefonu. Tomuto způsobu zjišťování informací se říká zkrácená volba, s pomocí které toho můžete zjistit mnohem víc. Pokud chcete vidět výpis hovoru, odešlete jako hovor číslo *123*234#. Chcete-li zjistit, jaká je vaše útrata, zkuste číslo -123*234#. Pro PUK vytočte – *123*307#. Pro blokování nebo odblokování SIM karty můžete zvolit zkrácenou volbu *123*308#.

Vodafone

Vodafone poskytuje hned několik možností, s jejichž pomocí si můžete zjistit stav svého kreditu, a to i ze zahraničí. Jednou z těchto možností je poslat bezplatnou SMS se zněním KOLIK KREDIT na telefonní číslo 7700. Vodafone přišel v rámci své aplikace Můj Vodafone s možností, jak můžete zjistit svůj kredit. V této aplikaci běžte to sekce Útrata a Vyúčtování, kde zvolíte možnost Aktuální útrata a čerpání. Platnost kreditu je vždy 10 měsíců.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]