Jak zkontrolovat a opravit SD kartu

0
(0)

SD karta je poměrně důležitou součástí dnešních mobilních telefonů. Umožňuje vám zvětšit velikost paměti vašeho přístroje – a to klidně i několikanásobně. Abyste SD kartu mohli využívat, musí tato karta fungovat tak, jak má. K tomu je možné otestovat, zda vaše paměťová karta neobsahuje chyby. Postup je poměrně jednoduchý – budete k tomu potřebovat jen svůj počítač a SD kartu.

Kontrola SD karty pomocí Windows

Problémy s SD kartou se mohou projevit, když tuto paměťovou kartu přesouváte z jednoho přístroje na druhý (například při koupi nového mobilního telefonu). Test správné funkčnosti karty spočívá v jednoduché metodě, kdy vám postačí váš počítač a operační systém Windows. Pak už si kartu zkontrolujete opravdu snadno.

1. Otevřete si Tento počítač.

2. Pravým tlačítkem myši klikněte na konkrétní SD kartu (kterou musíte mít samozřejmě zasunutou v počítači). Vyberte Vlastnosti.

3. Na kartě Nástroje zvolte kontrolu chyb. V tabulce, která se vám objeví, zaškrtněte možnost Automaticky opravovat chyby s také možnost Vyhledat a pokusit se obnovit chybné sektory.

4. Výstupem tohoto testování je informace, že (ne)byly nalezeny nějaké chyby, které byly případně odstraněny.

Kontrola SD karty pomocí aplikace

Avšak vytahování SD karty z mobilního telefonu může být poměrně otravné. Existuje ale i jiná možnost – její kontrola s pomocí aplikace. Jednou z vhodných programů je například HD TUNE, kterou když spustíte, otevřete záložku ERROR SCAN. Výstupem budou nejen chyby na vaší SD kartě, ale také to, kolik jich je a kolik procent vaší SD karty je vadné.

Formátování SD karty

V případě, že jsou na vaší SD kartě chyby, můžete se pokusit ji zformátovat. Opět pomocí pravého tlačítka zvolíte možnost formátování příslušné paměťové karty. Vyplatí se důkladná kontrola, a proto z nabídky nechte nezaškrtnuté obě možnosti – jak Rychlé formátování, tak také Vytvořit spouštěcí disketu MS-DOS. V některých chyby na své kartě znovu. Pokud byly chyby odstraněny, můžete SD kartu bez problémů používat dál. V případě chyby je to jen na vás…

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]