Jak sledovat vesmír

0
(0)

Pokud patříte mezi nadšence do vesmíru a nemáte peníze na to, abyste si pořídili drahé přístroje pro sledování vesmíru, pak máme dobrou zprávu. Nemusíte každý den navštěvovat hvězdárnu, abyste věděli, co se ve vesmíru děje a mohli tyto děje sledovat. Existuje hned několik nástrojů, které můžete využít k pozorování vesmíru.

Stuffin.space

Zadejte si do vyhledávače stuffin.space a budete moci sledovat družice (ale i nefunkční družice), které se pohybují po oběžné dráze. To všechno v reálném čase. Červená barva je pro satelity, modrá pro vyhořelé stupně raket a šedá pro kosmické smetí. Po kliknutí na vybraný objekt zjistíte informace o něm.

Heavens-above.com

Pomocí těchto internetových stránek můžete sledovat aktuální polohu ISS. ISS je mezinárodní kosmická stanice, která obíhá Zemi ve výšce asi 400 km nad Zemí. Tuto stanici je možné pozorovat pouhým okem – jedná se o jasnou neblikající hvězdu, která se pohybuje od západu na východ. Čas přeletu můžete najít právě na těchto stránkách. Její aktuální let můžete sledovat online.

Na těchto stránkách je možné sledovat také jiné záležitosti ve vesmíru – například přelety ostatních družic Země.

USTREAM

Prostřednictvím tohoto nástroje můžete sledovat Zemi z vesmíru z kamery, která je instalovaná na ISS. Je to velice zajímavá podívaná díky které můžete navštívit různá místa na Zemi. Avšak v době přeletu nad noční stranou Země bohužel nic neuvidíte.

NASA TV

Také nejznámější vesmírná organizace má vlastní kanál pro pozorování vesmíru. Zde můžete sledovat starty raket, výstupy do kosmu, přílety a odlety lodí od a k ISS a mnohé další události.

Cneos.jpl.nasa.gov

Na těchto stránkách můžete najít, zda se k nám blíží asteroid a jejich seznam. V tabulce na těchto stránkách najdete název objektu, kdy se k Zemi přiblíží a v jaké vzdálenosti. Zjistit můžete taktéž rychlost objektu vůči Zemi.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]