Jak opravit prasklý displej telefonu

0
(0)

Ať už se to stane na novém nebo na starém mobilním telefonu, vždycky nás to naštve. Škrábanec přes celou obrazovku sice nemusí mít žádnou vliv na funkci, ale nevypadá pěkně a může nás pěkně štvát. Pokud tuto prasklinu navíc budeme ignorovat, může se zvětšovat a stát se nebezpečnou pro životnost vašeho telefonu. Nahrazení celé obrazovky je nákladné skoro stejně jako nákup nového telefonu.

Jak tedy vyřešit prasklý displej?

Jako vhodné řešení se tedy jeví výměna prasklého displeje, a to co nejdříve poté, co se prasklina objevila. Ještě před samotnou opravou můžete svůj displej zafixovat tak, aby držel tak dlouho, jak budete potřebovat. Pořiďte si jedno balení lepidla Sugru (v barvě vašeho telefonu) a roli toaletního papíru. Pokud je trhlina soustředěna v rohu telefonu nebo na zádech, může tato oprava téměř trvalá. Pokud se trhlina rozšířila na použitelnou plochu displeje, jedná se o dočasné řešení.

Postup s lepidlem Sugru

1. Vyčistěte svůj displej – k tomu se hodí toaletní papír. Sugru působí mnohem lépe, když je na čistém povrchu bez prachu.

2. Použijte Sugru – začněte u oblasti na okrajích displeje a postupujte do středu. Aplikujte podle potřeby.

Výměna prasklého displeje

Prasklý displej si můžete nechat vyměnit u odborníků, nebo se o to pokusit sami. Základem je, sehnat si náhradní sklo právě na váš typ telefonu. Dále budete potřebovat šroubovák (někdy je součástí balení náhradního displeje) a plastovou hrací kartu (klasický balíček karet, ale z pevnějšího materiálu).

Postup:

1. Odstraňte prasklé sklo. Pomocí šroubováku budete muset rozmontovat telefon. Displej drží k telefonu dvěma bočními pásky, které musíte také odstranit. Obrazovka vypadne. Vložte hrací kartu mezi telefon a sklo a s její pomocí tyto dvě věci oddělíte.

2. Vložte nové sklo. Nové sklo by mělo těsně přiléhat ke zbytku vašeho telefonu. Nejprve je ale potřeba odstranit vnitřní ochranu skla.

3. Složte telefon.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]